.

Official website of Wycombe and South Bucks Minor Football League

Home
Results
Cups
Tables
Fixtures
Rearrangements
Fairplay
Teams
Players Wanted
Sign in
Rules
Links
Honours
Search


Copyright (c) 2005-2017 Wycombe and South Bucks Minor Football League

Under 13 Dick Hopkins Memorial Cup 2016/2017

The teams competing for the Dick Hopkins Memorial Cup, shall comprise of all teams in the U13 age group, with the exception of the newly formed First division.

1st Round (2nd October 2016)

Match No

1 Seer Green FC v Malow Oaks
2 Risborough Rangers United v Chesham United Youth
3 Chalfont St Peter AFC v Downley Dynamos Vikings
4 Thame Colts v Penn & Tylers Green FC
5 Hughenden Valley v Wendover Junior Colts
6 Haddenham Youth v Crendon Corinthians
7 Naphill FC v AFC Lightning Bolts
8 Beaconsfield Town FC v Wycombe Saints Colts
9 Stokenchurch Juniors Cancelled Flackwell Heath Scorpions
Stokenchurch Juniors Withdrawn (Flackwell Heath Scorpions have a bye to 2nd Round)
10 Tring Tornadoes Tigers v Marlow Town
11 Prestwood Hawks v Bedgrove Dynamos
12 Chalfont Saints Dynamos v Chesham Athletic Colts

2nd Round (6th November 2016)

Match No

1 Chalfont Saints Lions v Flackwell Heath Scorpions
2 Chinnor Youth v Winner Match 12
3 Winner Match 8 v Winner Match 11
4 Winner Match 5 v Risborough Rangers Colts
5 Winner Match 2 v Delaford Colts
6 Harefield United v Winner Match 1
7 Winner Match 6 v Winner Match 10
8 Flackwell Heath Minors v Winner Match 4
9 Chesham Athletic v Winner Match 3
10 Bedgrove Dynamos Youth v Winner Match 7

3rd Round (4th December 2016)

Match No

1 Winner Match 5 v Winner Match 1
2 Winner Match 7 v Winner Match 6
3 Winner Match 9 v Winner Match 2
4 Winner Match 4 v Winner Match 3
5 Winner Match 10 v Winner Match 8

4th Round (22nd January 2017)

Match No

1 Gerrards Cross & Fulmer Cancelled Chesham United Rangers
Chesham United Rangers withdrawn (Gerrards Cross & Fulmer have a bye to Quarter Final)
2 Wycombe Saints FC v Bucks CC FC
3 Winner Match 2 v Risborough Rangers Youth
4 Thame Youth v Widmer End United
5 Winner Match 3 v Winner Match 5
6 Winner Match 4 v Maidenhead Lions
7 Prestwood Colts v Downley Dynamos
8 Winner Match 1 v Seer Green United

Quarter Final (26th February 2017)

Match No

1 Winner Match 2 v Winner Match 3
2 Winner Match 7 v Winner Match 5
3 Winner Match 4 v Winner Match 6
4 Gerrards Cross & Fulmer v Winner Match 8

Semi Final (19th March 2016)

Match No

1 Winner Match 2 v Winner Match 1
2 Winner Match 3 v Winner Match 4

Final (30th April 2017)
Venue & KO Time TBA

Winner Match 2 v Winner Match 1

U13 Cup match results


Widmer End Utd 3 v 1 Prestwood Colts played 30th Apr 2017
Prestwood Colts 3 v 2 Wycombe Saints FC played 19th Mar 2017
Widmer End Utd 5 v 2 Seer Green Utd played 19th Mar 2017
Prestwood Colts 7 v 4 Chinnor Youth played 12th Mar 2017
Widmer End Utd 5 v 0 Hughenden Valley played 12th Mar 2017
Chinnor Youth 6 v 4 Penn & Tylers Green FC played 26th Feb 2017
Gerrards Cross & Fulmer 0 v 7 Seer Green Utd played 26th Feb 2017
Hughenden Valley 5 v 0 Maidenhead Lions played 26th Feb 2017
Wycombe Saints FC 1 v 0 Risborough Rangers Youth played 26th Feb 2017
Chalfont Saints Lions 3 v 7 Seer Green Utd played 5th Feb 2017
Harefield Utd 0 v 4 Risborough Rangers Youth played 5th Feb 2017
Hughenden Valley 1 v 0 Bedgrove Dynamos played 5th Feb 2017
Prestwood Colts 4 v 1 Downley Dynamos played 5th Feb 2017
Thame Youth 0 v 2 Widmer End Utd played 5th Feb 2017
Wycombe Saints FC 5 v 1 Bucks CC FC played 5th Feb 2017
Chesham Athletic 1 v 2 Chinnor Youth played 8th Jan 2017
Bedgrove Dynamos Youth 3 v 7 Penn & Tylers Green FC played 4th Dec 2016
Delaford Colts 3 v 6 Chalfont Saints Lions played 4th Dec 2016
Haddenham Youth 2 v 3 Harefield Utd played 4th Dec 2016
Hughenden Valley 5 v 0 Risborough Rangers Colts played 4th Dec 2016
Beaconsfield Town FC 0 v 8 Bedgrove Dynamos played 6th Nov 2016
Bedgrove Dynamos Youth 4 v 3 AFC Lightning Bolts played 6th Nov 2016
Chalfont Saints Lions 10 v 4 Flackwell Heath Scorpions played 6th Nov 2016
Chesham Athletic 9 v 1 Chalfont St Peter AFC played 6th Nov 2016
Chesham Utd Youth 4 v 7 Delaford Colts played 6th Nov 2016
Chinnor Youth 7 v 1 Chalfont Saints Dynamos played 6th Nov 2016
Flackwell Heath Minors 2 v 3 Penn & Tylers Green FC played 6th Nov 2016
Haddenham Youth 10 v 4 Marlow Town played 6th Nov 2016
Harefield Utd 2 v 0 Seer Green FC played 6th Nov 2016
Hughenden Valley 9 v 0 Wendover Juniors Colts played 6th Nov 2016
Beaconsfield Town FC 3 v 1 Wycombe Saints Colts played 2nd Oct 2016
Chalfont Saints Dynamos 10 v 1 Chesham Athletic Colts played 2nd Oct 2016
Chalfont St Peter AFC 8 v 0 Downley Dynamos Vikings played 2nd Oct 2016
Haddenham Youth 9 v 1 Crendon Corinthians played 2nd Oct 2016
Risborough Rangers Utd 3 v 4 Chesham Utd Youth played 2nd Oct 2016
Seer Green FC 8 v 1 Marlow Oaks played 2nd Oct 2016
Thame Colts 0 v 9 Penn & Tylers Green FC played 2nd Oct 2016
Tring Tornadoes Tigers 1 v 6 Marlow Town played 2nd Oct 2016
Contains games up to 04 Jun 17