.

Official website of Wycombe and South Bucks Minor Football League

Home
Results
Cups
Tables
Fixtures
Rearrangements
Fairplay
Teams
Players Wanted
Sign in
Rules
Links
Honours
Search


Copyright (c) 2005-2017 Wycombe and South Bucks Minor Football League

Under 13 League Cup 2016/2017

1st Round (18th September 2016)


Match No

1 Harefield United 2 v 0 Downley Dynamos Vikings
2 Marlow Town GNP Bedgrove Dynamos Youth
3 Chalfont Saints Lions 8 v 4 Wycombe Saints Colts
4 Chalfont St Peter AFC 1 v 4 Beaconsfield Town FC
5 Flackwell Heath Minors 2 v 1 Chalfont Saints Dynamos
6 Penn & Tylers Green FC 6 v 0 Risborough Rangers Colts

2nd Round (9th October 2016)

Match No

1 Chinnor Youth v Beaconsfield Town FC
2 Thame Colts v Penn & Tylers Green FC
3 Hughenden Valley v Marlow Town
4 Delaford Colts v AFC Lightning Bolts
5 Chesham Athletic v Chesham United Youth
6 Stokenchurch Juniors Cancelled Chesham Athletic Colts
Stokenchurch Junior Withdarwn (Chesham Athletic Cots have a bye to 3rd Round)
7 Wendover Junior Colts v Marlow Oaks
8 Risborough Rangers United v Seer Green FC
9 Flackwell Heath Scorpions v Crendon Corinthians
10 Flackwell Heath Minors v Chalfont Saints Lions
11 Bedgrove Dynamos v Tring Tornadoes Tigers
12 Haddenham Youth v Harefield United
13 Naphill FC v Prestwood Hawks

3rd Round (13th November 2016)

Match No

1 Chesham Athletic Colts v Winner Match 4
2 Boyne Hill Warriors v Thame Boys
3 Winner Match 9 v Winner Match 8
4 Seer Green United v Winner Match 5
5 Widmer End United v Maidenhead Lions
6 Risborough Rangers Youth v Downley Dynamos
7 Winner Match 7 v Chalfont Wasps
8 AFC Lightning v Bucks CC FC
9 Prestwood Colts v Wendover Juniors
10 Chalfont Saints Sharks v Winner Match 2
11 Winner Match 10 v Winner Match 13
12 Winner Match 12 v Gerrards Cross & Fulmer
13 Winner Match 1 v Wycombe Saints
14 Risborough Rangers v Winner Match 3
15 Winner Match 11 v Chesham United Rangers
Chesham United Rangers have withdrawn (Winner Match 11 have a bye to 4th Round)
16 Thame Youth v Holmer Green Minors

4th Round (8th January 2017)

Match No

1 Winner Match 5 v Winner Match 8
2 Winner Match 13 v Winner Match 10
3 Winner Match 6 v Winner Match 2
4 Winner Match 12 v Winner Match 15
5 Winner Match 11 v Winner Match 9
6 Winner Match 3 v Winner Match 4
7 Winner Match 1 v Winner Match 14
8 Winner Match 7 v Winner Match 16

Quarter Finals (29th January 2017)

Match No

1 Winner Match 6 v Winner Match 5
2 Winner Match 3 v Winner Match 2
3 Winner Match 1 v Winner Match 4
4 Winner Match 7 v Winner Match 8

Semi Final (5th March 2017)

Match No

1 Winner Match 3 v Winner Match 2
2 Winner Match 4 v Winner Match 1

Final (23rd April 2017)
Thame United FC (KO 1-00pm)

Winner Match 1 v Winner Match 2

U13 League Cup results


Boyne Hill Warriors 3 v 0 Risborough Rangers FC played 23rd Apr 2017
Risborough Rangers FC 3 v 2 Wendover Juniors played 26th Mar 2017
Widmer End Utd 1 v 4 Boyne Hill Warriors played 26th Mar 2017
Risborough Rangers FC 6 v 1 Holmer Green Minors played 5th Mar 2017
Boyne Hill Warriors 9 v 0 Wycombe Saints FC played 29th Jan 2017 Missing result
Seer Green Utd 3 v 5 Wendover Juniors played 29th Jan 2017 Missing result
Widmer End Utd 5 v 1 Harefield Utd played 29th Jan 2017
Chalfont Wasps 3 v 3 Holmer Green Minors played 8th Jan 2017
Crendon Corinthians 1 v 8 Seer Green Utd played 8th Jan 2017
Delaford Colts 1 v 10 Risborough Rangers FC played 8th Jan 2017
Downley Dynamos 0 v 9 Boyne Hill Warriors played 8th Jan 2017
Harefield Utd 3 v 3 Bedgrove Dynamos played 8th Jan 2017
Widmer End Utd 5 v 0 AFC Lightning played 8th Jan 2017
Wycombe Saints FC 4 v 2 Penn & Tylers Green FC played 8th Jan 2017
Risborough Rangers FC 8 v 1 Hughenden Valley played 13th Nov 2016
AFC Lightning 10 v 1 Bucks CC FC played 13th Nov 2016
Boyne Hill Warriors 4 v 2 Thame Boys played 13th Nov 2016
Chalfont Saints Lions 10 v 1 Prestwood Hawks played 13th Nov 2016
Chalfont Saints Sharks 2 v 5 Penn & Tylers Green FC played 13th Nov 2016
Chinnor Youth 2 v 3 Wycombe Saints FC played 13th Nov 2016
Crendon Corinthians 3 v 1 Seer Green FC played 13th Nov 2016
Harefield Utd 6 v 3 Gerrards Cross & Fulmer played 13th Nov 2016
Prestwood Colts 0 v 9 Wendover Juniors played 13th Nov 2016
Risborough Rangers Youth 1 v 1 Downley Dynamos played 13th Nov 2016
Seer Green Utd 4 v 4 Chesham Athletic played 13th Nov 2016
Thame Youth 1 v 3 Holmer Green Minors played 13th Nov 2016
Widmer End Utd 9 v 0 Maidenhead Lions played 13th Nov 2016
Haddenham Youth 2 v 11 Harefield Utd played 16th Oct 2016
Bedgrove Dynamos 9 v 0 Tring Tornadoes Tigers played 9th Oct 2016
Chesham Athletic 7 v 1 Chesham Utd Youth played 9th Oct 2016
Chinnor Youth 9 v 2 Beaconsfield Town FC played 9th Oct 2016
Delaford Colts 4 v 2 AFC Lightning Bolts played 9th Oct 2016
Flackwell Heath Minors 2 v 3 Chalfont Saints Lions played 9th Oct 2016
Flackwell Heath Scorpions 3 v 11 Crendon Corinthians played 9th Oct 2016
Hughenden Valley 7 v 0 Marlow Town played 9th Oct 2016
Risborough Rangers Utd 1 v 4 Seer Green FC played 9th Oct 2016
Thame Colts 1 v 2 Penn & Tylers Green FC played 9th Oct 2016
Chalfont Saints Lions 8 v 4 Wycombe Saints Colts played 18th Sep 2016
Chalfont St Peter AFC 1 v 4 Beaconsfield Town FC played 18th Sep 2016
Flackwell Heath Minors 2 v 1 Chalfont Saints Dynamos played 18th Sep 2016
Harefield Utd 2 v 0 Downley Dynamos Vikings played 18th Sep 2016
Penn & Tylers Green FC 6 v 0 Risborough Rangers Colts played 18th Sep 2016
Contains games up to 04 Jun 17