.

Official website of Wycombe and South Bucks Minor Football League

Home
Results
Cups
Tables
Fixtures
Rearrangements
Fairplay
Teams
Players Wanted
Sign in
Rules
Links
Honours
Search


Copyright (c) 2005-2017 Wycombe and South Bucks Minor Football League

League tables for mobiles

Results 18th and 19th February 2017


PvP means the game was postponed and will be played another day. GNP means Game Not Played for another reason. Games marked GNP will not be played another day instead the points will be awarded by the committee.

Result Saturday 18th February 2017

Under 13's Division 5

Flackwell Heath Scorpions 3 v 2 Risborough Rangers Colts

Results Sunday 19th February 2017

Under 12's Division 1

Downley Dynamos 3 v 0 Bedgrove Dynamos

Under 13's Division 1

AFC Lightning 5 v 1 Holmer Green Minors
Boyne Hill Warriors 7 v 2 Chalfont Wasps
Wendover Juniors 0 v 4 Risborough Rangers

Under 13's Division 2

Bucks CC FC 0 v 4 Wycombe Saints FC
Chalfont Saints Sharks 3 v 8 Downley Dynamos
Risborough Rangers Youth 0 v 2 Prestwood Colts
Widmer End United 5 v 0 Gerrards Cross & Fulmer

Under 13's Division 3

Bedgrove Dynamos 2 v 6 Chinnor Youth
Chesham Athletic 1 v 2 Harefield United
Delaford Colts 2 v 3 Hughenden Valley
Flackwell Heath Minors Result Not Received Haddenham Youth
Maidenhead Lions 2 v 1 Chalfont Saints Lions

Under 13's Division 4

Chalfont St Peter AFC 2 v 3 Crendon Corinthians
Marlow Royals 7 v 1 Chalfont Saints Dynamos
Marlow Town 5 v 3 Beaconsfield Town FC

Under 13's Division 5

Bedgrove Dynamos Youth 9 v 1 Chesham Athletic Colts
Chinnor Colts 1 v 0 Tring Tornadoes Tigers
Downley Dynamos Vikings 4 v 3 Prestwood Hawks
Marlow Oaks 1 v 7 Chesham United Youth

Under 14's Division 1

Chalfont Wasps 4 v 2 Gerrards Cross & Fulmer
Cookham Dean 3 v 1 Taplow United Youth
Penn & Tylers Green FC 5 v 0 Holmer Green Minors
Wendover Juniors 2 v 1 Downley Dynamos
Westwood Park FC 1 v 2 Slough Town Youth

Under 14's Division 2

Beaconsfield Town FC 2 v 4 Risborough Rangers
Burnham Junior Cougars Red 4 v 5 Penn & Tylers Green FC Rangers
Hughenden Valley 3 v 2 Langley Hornets
Ruislip Rangers FC 6 v 2 Harefield Youth Reds

Under 14's Division 3

Burnham Junior Cougars Green 1 v 5 Marlow Youth
Chinnor Youth 2 v 2 Thame Boys
Thame Youth 2 v 2 Bedgrove Dynamos Youth

Under 14's Division 4

AFC Lightning 4 v 2 Flackwell Heath Minors
Chalfont Saints 9 v 2 Aylesbury United Juniors
Harefield United Result Not Received Beaconsfield Town Athletic
Widmer End United 1 v 1 Risborough Hawks

Under 14's Division 5

Bourne End JSC 8 v 1 Widmer End Colts
Crendon Corinthians 1 v 2 Penn & Tylers Green FC Colts
Hughenden Hawks 4 v 5 Marlow Royals
Risborough Colts 0 v 8 Boyne Hill Tigers

Under 15's Division 1

Amersham Town 3 v 5 Haddenham Youth
Chalfont Saints Leopards P v P Holmer Green Minors
Ruislip Rangers FC 6 v 1 Bourne End JSC
Thame Boys 4 v 2 Burnham Junior Tigers Whites

Under 15's Division 2

Aylesbury United Juniors 10 v 1 Prestwood Colts
Beaconsfield Town FC 1 v 3 George Green Juniors
Chalfont St Peter AFC 3 v 3 Boyne Hill Lions
Crendon Corinthians 1 v 6 Hughenden Valley

Under 15's Division 3

Chalfont Saints Lions 0 v 9 Bucks Pumas
Chinnor Youth 4 v 5 Berkhamsted Raiders Purple
Tring Tornadoes Blue 7 v 2 FC Holyport

Under 15's Division 4

Bourne End JSC Colts 2 v 3 Chesham United Youth
Seer Green United 4 v 0 Pitstone & Ivinghoe JFC

Under 15's Division 5

Wendover Junior Colts 3 v 2 Holmer Green Colts
Tring Tornadoes White 1 v 6 Gerrards Cross & Fulmer

Under 16's Division 1

Harefield United 2 v 1 Chinnor Youth
Marlow Youth 3 v 0 Holmer Green Minors

Under 16's Division 2

Bourne End JSC 5 v 0 Wendover Juniors
Delaford Colts 5 v 1 Widmer End United
Prestwood Colts 0 v 0 Downley Dynamos
St Johns FC GNP Heathrow Club Youth

Under 16's Division 3

Bedgrove Dynamos Youth Result Not Received Taplow United Youth
Bucks Pumas P v P Harefield United Whites
Penn & Tylers Green FC 0 v 1 AFC Lightning

Under 16's Division 4

Burnham Junior Lynx Reds 2 v 1 Berkhamsted Raiders Blue
Haddenham Youth 2 v 1 Risborough Rangers
Hughenden Valley 2 v 4 Thame Youth
Naphill FC 6 v 1 Pitstone & Ivinghoe JFC

Under 16's Division 5

Chesham United Clarets 3 v 4 Tring Tornadoes Blue
Crendon Corinthians P v P Widmer End Colts
Flackwell Heath Scorpions Cancelled Chalfont St Peter AFC
Flackwell Heath Scorpions withdrawn from the League


League tables for mobiles