.

Official website of Wycombe and South Bucks Minor Football League

Home
Results
Cups
Tables
Fixtures
Rearrangements
Fairplay
Teams
Players Wanted
Sign in
Rules
Links
Honours
Search


Copyright (c) 2005-2017 Wycombe and South Bucks Minor Football League

Results Sunday 15th January 2017


PvP means the game was postponed and will be played another day. GNP means Game Not Played for another reason. Games marked GNP will not be played another day instead the points will be awarded by the committee.

Under 12's Division 1

Aylesbury United Juniors 0 v 3 Wendover Juniors
Bedgrove Dynamos 3 v 2 Chesham United Clarets
Downley Dynamos 8 v 0 Harefield United Reds
Prestwood Colts P v P Penn & Tylers Green FC

Under 13's Berks & Bucks County Cup Quarter Finals

Boyne Hill Warriors P v P Ascot United Youth
Holmer Green Minors P v P Harwell & Hendred Youth
Wendover Juniors 4 v 3 Tattenhoe Youth Lions

Under 13's Dick Hopkins Memorial Cup 3rd Round

Hughenden Valley P v P Bedgrove Dynamos

Under 13's Division 1

Chalfont Wasps GNP Thame Boys
Risborough Rangers GNP AFC Lightning

Under 13's Division 2

Prestwood Colts P v P Downley Dynamos
Risborough Rangers Youth P v P Bucks CC FC
Seer Green United Result Not Received Chalfont Saints Sharks
Thame Youth P v P Widmer End United
Wycombe Saints FC 3 v 3 Gerrards Cross & Fulmer

Under 13's Division 3

Chalfont Saints Lions P v P Chinnor Youth
Delaford Colts 9 v 4 Maidenhead Lions
Flackwell Heath Minors P v P Harefield United
Haddenham Youth 2 v 4 Penn & Tylers Green FC
Risborough Rangers United P v P Chesham Athletic

Under 13's Division 4

Beaconsfield Town FC P v P Marlow Royals
Chalfont Saints Dynamos P v P AFC Lightning Bolts
Crendon Corinthians 4 v 0 Marlow Town
Seer Green FC P v P Chalfont St Peter AFC
Wendover Junior Colts 1 v 3 Wycombe Saints Colts

Under 13's Division 5

Bedgrove Dynamos Youth 5 v 0 Risborough Rangers Colts
Downley Dynamos Vikings P v P Chesham Athletic Colts
Flackwell Heath Scorpions P v P Marlow Oaks
Prestwood Hawks P v P Thame Colts
Tring Tornadoes Tigers P v P Chinnor Colts

Under 14's Berks & Bucks County Cup Quarter Final

Thatcham Town Harriers Storm P v P Holmer Green Minors

Under 14's Division 1

Chalfont Wasps P v P Downley Dynamos
Gerrards Cross & Fulmer 1 v 3 Slough Town Youth
Penn & Tylers Green FC P v P Cookham Dean
Wendover Juniors P v P Taplow United Youth

Under 14's Division 2

Beaconsfield Town FC P v P Aylesbury FC
Burnham Junior Cougars Red P v P Hughenden Valley
Harefield Youth Reds P v P Langley Hornets
Risborough Rangers P v P Penn & Tylers Green FC Rangers

Under 14's Division 3

Bedgrove Dynamos Youth 3 v 0 Chinnor Youth
Berkhamsted Raiders Blue P v P Thame Boys
Chesham Athletic 4 v 1 Burnham Junior Cougars Green
Marlow Youth 3 v 1 Thame Youth

Under 14's Division 4

Aylesbury United Juniors 4 v 4 Widmer End United
Beaconsfield Town Athletic GNP Wendover Junior Colts
Flackwell Heath Minors 1 v 1 Chalfont Saints
Risborough Hawks P v P AFC Lightning

Under 14's Division 5

Boyne Hill Tigers P v P Penn & Tylers Green FC Colts
Crendon Corinthians 8 v 1 Widmer End Colts
Hughenden Hawks P v P Bourne End JSC
Pitstone & Ivinghoe P v P Marlow Royals
Risborough Colts Cancelled Bedgrove Dynamos Colts
Bedgrove Dynamos Colts have withdrawn from the League

Under 15's Middlesex County Cup Quarter Final

Ruislip Rangers FC Result Not Received West Drayton Youth

Under 15's Referees Cup Quarter Finals

Beaconsfield Town FC P v P George Green Juniors
Boyne Hill Lions P v P Aylesbury United Juniors
Chalfont St Peter AFC P v P Langley Hornets
Chesham United Youth 2 v 6 Seer Green United

Under 15's Division 1

Bourne End JSC 2 v 5 Haddenham Youth
Burnham Junior Tigers White P v P Amersham Town
Chalfont Saints Leopards P v P Penn & Tylers Green FC
Holmer Green Minors P v P Flackwell Heath Minors

Under 15's Division 2

Hughenden Valley P v P Prestwood Colts

Under 15's Division 3

Bucks Pumas P v P Risborough Rangers
Chalfont Saints Lions P v P Tring Tornadoes Blue
Chinnor Youth P v P Naphill FC
FC Holyport P v P Berkhamsted Raiders Purple

Under 15's Division 4

Bourne End JSC Colts 5 v 1 Ruislip Rangers Colts
Downley Dynamos P v P Marlow Town

Under 15's Division 5

Tring Tornadoes White P v P Holmer Green Colts
Wendover Junior Colts Result Not Received Bookerhill

Under 16's Berks & Bucks County Cup Quarter Final

St Johns FC P v P Burnham Junior Lynx Blues

Under 16's Middlesex County Cup Quarter Finals

Acton Ealing Whistlers Youth a 4 aet 3 Harefield United
Fulltime 2 - 2
Bedfont Eagles Result Not Received Heathrow Club Youth

Under 16's League Cup Quarter Finals

Berkhamsted Raiders Blue P v P Bucks CC FC
Bourne End JSC GNP Ruislip Rangers FC
St Johns FC P v P Heathrow Club Youth
Windsor FC Youth Mudlarks Blues P v P Delaford Colts

Under 16's Division 1

Marlow Youth P v P Holmer Green Minors
Thame Boys 0 v 1 Chinnor Youth

Under 16's Division 2

Downley Dynamos P v P Widmer End United
Explorers FC 6 v 3 Chesham United Youth

Under 16's Division 3

AFC Lightning P v P Taplow United Youth
Beaconsfield Town FC P v P Penn & Tylers Green FC
Bucks Pumas P v P Bedgrove Dynamos Youth
Harefield United Whites P v P Tring Tornadoes Red

Under 16's Division 4

Burnham Junior Lynx Red P v P Haddenham Youth
Hughenden Valley P v P Seer Green United
Naphill FC P v P Berkhamsted Raiders Blue
Risborough Rangers 5 v 0 Pitstone & ivinghoe JFC
Thame Youth P v P Bedgrove Dynamos

Under 16's Division 5

Crendon Corinthians 5 v 4 Flackwell Heath Scorpions
Totteridge FC P v P Chalfont St Peter AFC
Tring Tornadoes Blue P v P Widmer End Colts

League tables for mobiles