.

Official website of Wycombe and South Bucks Minor Football League

Home
Results
Cups
Tables
Fixtures
Rearrangements
Fairplay
Teams
Players Wanted
Sign in
Rules
Links
Honours
Search


Copyright (c) 2005-2017 Wycombe and South Bucks Minor Football League

League tables for mobiles

Results 10th to 14th May 2017


PvP means the game was postponed and will be played another day. GNP means Game Not Played for another reason. Games marked GNP will not be played another day instead the points will be awarded by the committee Results Wednesday 10th May 2017

Under 13's Division 3

Chalfont Saints Lions 2 v 5 Harefield United
Hughenden Valley 2 v 1 Delaford Colts
_______________________________________________________________________________________________________
Result Thursday 11th May 2017

Under 13's Division 2

Thame Youth 1 v 2 Seer Green United
_______________________________________________________________________________________________________
Results Friday 12th May 2017

Under 13's Division 3

Bedgrove Dynamos GNP Risborough Rangers United
Penn & Tylers Green FC 1 v 5 Chinnor Youth

Under 14's Division 1

Cookham Dean 1 v 0 Holmer Green Minors

Under 15's Division 1

D - H Amersham Town 0 v 0 Penn & Tylers Green FC
D - H Penn & Tylers Green FC 3 v 0 Amersham Town

Under 16's Division 1

Thame Boys GNP Bucks CC FC
_______________________________________________________________________________________________________
Results Sunday 14th May 2017

Under 13's Division 1

Boyne Hill Warriors GNP Holmer Green Minors
Wendover Juniors GNP Chalfont Wasps

Under 13's Division 2

Seer Green United v Risborough Rangers Youth
Widmer End United 0 v 3 Prestwood Colts

Under 13's Division 3

Bedgrove Dynamos P v P Delaford Colts
Bedgrove Dynamos 4 v 0 Haddenham Youth
Chinnor Youth 1 v 0 Harefield United
D - H Hughenden Valley 1 v 0 Penn & Tylers Green FC
D - H Penn & Tylers Green FC 0 v 0 Hughenden Valley
Risborough Rangers United Result Not Received Flackwell Heath Minors
Maidenhead Lions P v P Chesham Athletic

Under 13's Division 4

Seer Green FC 2 v 1 Wycombe Saints Colts

Under 13's Division 5

Bedgrove Dynamos Youth Result Not Received Flackwell Heath Scorpions
Downley Dynamos Vikings 2 v 0 Chinnor Colts
Risborough Rangers Colts Result Not Received Tring Tornadoes Tigers

Under 14's Division 1

Penn & Tylers Green FC 1 v 3 Wendover Juniors

Under 14's Division 2

Harefield Youth Reds 1 v 1 Ruislip Rangers FC

Under 15's Division 1

Burnham Junior Tigers White P v P Penn & Tylers Green
Chalfont Saints Leopards 1 v 1 Holmer Green Minors
Ruislip Rangers FC 1 v 2 Amersham Town

Under 15's Division 2

Chalfont St Peter AFC 1 v 3 George Green Juniors
Crendon Corinthians GNP Langley Hornets

Under 16's Division 1

Bucks CC FC 2 v 2 Windsor FC Youth Mudlarks Blues

Under 16's Division 2

Wendover Juniors 2 v 6 St Johns FC

Under 16's Division 5

Widmer End Colts 8 v 1 Chesham United Clarets

League tables for mobiles