.

Official website of Wycombe and South Bucks Minor Football League

Home
Results
Cups
Tables
Fixtures
Rearrangements
Fairplay
Teams
Players Wanted
Sign in
Rules
Links
Honours
Search


Copyright (c) 2005-2017 Wycombe and South Bucks Minor Football League

Results weekend 6th November 2016


PvP means the game was postponed and will be played another day. GNP means Game Not Played for another reason. Games marked GNP will not be played another day instead the points will be awarded by the committee.

Under 12's League Cup Quarter Finals

Aylesbury United Juniors 1 v 1 Prestwood Colts
Prestwood Colts win 4 - 3 on pens
Downley Dynamos 6 v 0 Harefield Unted Reds
Risborough Rangers Cancelled Penn & Tylers Green FC
Risborough Rangers Withdrawn (Penn & Tylers Green FC have a bye to Semi Finals)
Wendover Juniors 4 v 1 Chesham United Clarets

Under 13's Dick Hopkins Memorial Cup 1st Round

Hughenden Valley 9 v 0 Wendover Junior Colts

Under 13's Dick Hopkins Memorial Cup 2nd Round

Beaconsfield Town FC 0 v 8 Bedgrove Dynamaos
Bedgrove Dynamos Youth 4 v 3 AFC Lightning Bolts
Chalfont Saints Lions 10 v 4 Flackwell Heath Scorpions
Chesham Athletic 9 v 1 Chalfont St Peter AFC
Chesham United Youth 4 v 7 Delaford Colts
Chinnor Youth 7 v 1 Chalfont Saints Dynamos
Flackwell Heath Minors 2 v 3 Penn & Tylers Green FC
Haddenham Youth 10 v 4 Marlow Town
Harefield United 2 v 0 Seer Green FC
Hughenden Valley/Wendover Junior Colts P v P Risborough Rangers Colts
New Date TBA

Under 13's Division 1

Chalfont Wasps 0 v 4 Boyne Hill Warriors
Holmer Green Minors 6 v 1 AFC Lightning
Wendover Juniors Result Not Received Thame Boys

Under 13's Division 2

Chalfont Saints Sharks 1 v 8 Widmer End United
Downley Dynamos 2 v 1 Gerrards Cross & Fulmer
Prestwood Colts 4 v 3 Seer Green United
Thame Youth 4 v 1 Risborough Rangers Youth
Wycombe Saints FC 3 v 4 Bucks CC FC

Under 13's Division 3

Maidenhead Lions 2 v 6 Risborough Rangers United

Under 13's Division 4

Marlow Royals 3 v 12 Crendon Corinthians

Under 13's Division 5

Chesham Athletic Colts Result Not Received Prestwood Hawks
Downley Dynamos Vikings 0 v 5 Tring Tornadoes Tigers
Marlow Oaks 1 v 4 Risborough Rangers Colts
Thame Colts 6 v 0 Chinnor Colts

Under 14's League Cup 2nd Round

Aylesbury FC 6 v 1 Harefield Youth Reds
Cookham Dean 4 v 2 Risborough Rangers
Penn & Tylers Green FC Rangers 1 v 4 Penn & Tylers Green FC
Westwood Park FC 4 v 2 Burnham Junior Cougars Red

Under 14's Mike Keen Memorial Cup 1st Round

Crendon Corinthians 3 v 2 Wendover Junior Colts

Under 14's Mike Keen Memorial Cup 2nd Round

Bedgrove Dynamos Youth 2 v 2 Thame Boys
Thame Boys win 3 - 0 on pens
Berkhamsted Raiders Blue 1 v 3 Risborough Hawks
Chesham Athletic 6 v 0 Beaconsfield Town Athletic
Crendon Corinthians P v P Burnham Junior Cougars Green
New Date TBA
Harefield United 2 v 6 Chinnor Youth
Thame Youth 2 v 1 Marlow Youth
Widmer End Colts 0 v 5 Aylesbury United Juniors

Under 14's Division 1

Chalfont Wasps 0 v 4 Wendover Juniors
Holmer Green Minors 3 v 2 Gerrards Cross & Fulmer
Taplow United Youth 1 v 4 Downley Dynamos

Under 14's Division 2

Beaconsfield Town FC 2 v 6 Hughenden Valley
Ruislip Rangers FC 3 v 1 Langley Hornets

Under 14's Division 4

Chalfont Saints 4 v 3 Flackwell Heath Minors
Widmer End United 3 v 1 AFC Lightning

Under 14's Division 5

Bedgrove Dynamos Colts 4 v 3 Risborough Colts
Bourne End JSC 4 v 3 Hughenden Hawks
Marlow Royals 8 v 1 Pitstone & Ivinghoe JFC
Penn & Tylers Green FC Colts 1 v 6 Boyne Hill Tigers

Under 15's League Cup 2nd Round

Marlow Youth 0 v 1 Wendover Junior Colts

Under 15's Referees Cup 2nd Round

Berkhamsted Raiders Purple 2 v 5 Boyne Hill Lions
Bucks Pumas 6 v 0 Tring Tornadoes Blue
Chesham United Youth 2 v 2 Marlow Town
Chesham United Youth win 3 - 2 on pens
Chinnor Youth 3 v 3 FC Holyport
Chinnor Youth win 5 - 4 on pens
Downley Dynamos 7 v 1 Naphill FC
Seer Green United 6 v 0 Risborough Colts

Under 15's Division 1

Amersham Town 3 v 1 Thame Boys
Bourne End JSC 1 v 4 Burnham Junior Tigers White
Flackwell Heath Minors 4 v 0 Penn & Tylers Green FC
Haddenham Youth 2 v 1 Chalfont Saints Leopards
Ruislip Rangers FC 5 v 0 Holmer Green Minors

Under 15's Division 2

Aylesbury United Juniors 8 v 1 Chalfont St Peter AFC
Beaconsfield Town FC 5 v 2 Crendon Corinthians
Hughenden Valley 4 v 3 George Green Juniors
Prestwood Colts P v P Boyne Hill Lions
Prestwood Colts 1 v 7 Langley Hornets

Under 15's Division 3

Chalfont Saints Lions 6 v 3 Risborough Rangers

Under 15's Division 4

Bourne End JSC Colts 5 v 1 Pitstone & Ivinghoe JFC
Ruislip Rangers Colts 2 v 5 Chesham Athletic

Under 15's Division 5

Bookerhill 4 v 9 Holmer Green Colts
Gerrards Cross & Fulmer GNP Tring Tornadoes White

Under 16's Berks & Bucks County Cup 1st Round

Flackwell Heath Minors Result Not Received Widmer End Colts

Under 16's Berks & Bucks County Cup 2nd Round

Bucks CC FC Result Not Received Winslow United Youth Tigers
Holmer Green Minors 5 v 0 Bourne End JSC
St Johns FC 7 v 0 Wendover Juniors
Windsor FC Youth Mudlarks Blues 12 v 0 Woodley Saints Wolves

Under 16's League Cup 2nd Round

Chesham Athletic 4 v 6 Totteridge FC
Penn & Tylers Green FC P v P Widmer End Colts
New Date 13th November 2016

Under 16's Division 1

Ruislip Rangers FC 2 v 2 Harefield United
Thame Boys P v P Chinnor Youth

Under 16's Division 2

Delaford Colts 5 v 2 Explorers FC
Heathrow Club Youth 3 v 2 Downley Dynamos
Widmer End United 4 v 2 Prestwood Colts

Under 16's Division 3

Bedgrove Dynamos Youth 4 v 1 Beaconsfield Town FC
Taplow United Youth 5 v 1 AFC Lightning
Tring Tornadoes Red 2 v 2 Harefield United Whites

Under 16's Division 4

Burnham Junior Lynx Red 3 v 1 Bedgrove Dynamos
Flackwell Heath Scorpions 3 v 4 Berkhamsted Raiders Blue
Hughenden Valley 0 v 5 Pitstone & ivinghoe JFC
Risborough Rangers 1 v 3 Seer Green United
Thame Youth 7 v 1 Haddenham Youth

Under 16's Division 5

Chesham United Clarets 2 v 7 Tring Tornadoes Blue
Crendon Corinthians 7 v 6 Chalfont St Peter AFC

League tables for mobiles