.

Official website of Wycombe and South Bucks Minor Football League

Home
Results
Cups
Tables
Fixtures
Rearrangements
Fairplay
Teams
Players Wanted
Sign in
Rules
Links
Honours
Search


Copyright (c) 2005-2017 Wycombe and South Bucks Minor Football League

Results weekend 16th October 2016


PvP means the game was postponed and will be played another day. GNP means Game Not Played for another reason. Games marked GNP will not be played another day instead the points will be awarded by the committee.

Under 12's Berks & Bucks County Cup 2nd Round

Prestwood Colts Result Not Received Tattenhoe Youth Tigers

Under 12's Division 1

Chesham United Clarets 0 v 4 Penn & Tylers Green FC
Downley Dynamos 5 v 0 Aylesbury United Juniors
Harefield United Reds GNP Risborough Rangers

Under 13's Berks & Bucks County Cup 2nd Round

Ascot United Youth Result Not Received Marlow Royals
Bedgrove Dynamos Result Not Received AFC Newbury Boys & Girls Whites
Bracknell Town Surrey Youth 9 v 0 Gerrards Cross & Fulmer
Chalfont Saints Dynamos 0 v 18 Holmer Green Minors
Chalfont Saints Lions 2 v 4 Roman Rangers Youth Yellow
Chalfont St Peter AFC 1 v 6 Hughenden Valley
Grendon Rangers Result Not Received Wendover Juniors
Marlow Oaks Result Not Received Taplow United Youth
Marlow Youth 12 v 2 Penn & Tylers Green FC
Prestwood Hawks 2 v 9 Wycombe Saints Colts
Prestwood Colts 0 v 5 Wing Raiders Junior Spartans
Windsor Youth Harriers Galaxy GNP Boyne Hill Warriors
Wycombe Saints FC GNP Cookham Dean Youth

Under 13's Oxfordshire Ron Smith Youth Cup 2nd Round

Chinnor Youth 6 v 3 Witney Vikings Youth
Launton 2 v 7 Thame Youth
Summertown Stars AFC Dragon 1 v 18 Thame Boys

Under 13's League Cup 2nd Round

Haddenham Youth 2 v 11 Harefield United

Under 13's Division 1

AFC Lightning P v P Chalfont Wasps

Under 13's Division 2

Bucks CC FC 1 v 3 Chalfont Saints Sharks
Risborough Rangers Youth 3 v 6 Widmer End United

Under 13's Division 3

Chesham Athletic 6 v 0 Crendon Corinthians
Risborough Rangers United 2 v 4 Delaford Colts

Under 13's Division 4

Risborough Rangers Colts Cancelled Beaconsfield Town FC
Seer Green FC P v P AFC Lightning Bolts
Wendover Junior Colts 3 v 3 Marlow Town

Under 13's Division 5

Downley Dynamos Vikings P v P Chesham United Youth
Thame Colts 1 v 0 Chesham Athletic Colts
Tring Tornadoes Tigers 4 v 2 Flackwell Heath Scorpions

Under 14's Berks & Bucks County Cup 2nd Round

Waterhall Stars Result Not Received Aylesbury FC

Under 14's League Cup 2nd Round

Aylesbury FC P v P Harefield Youth Reds
New Date 6th November 2016
Berkhamsted Raiders Blue 1 v 3 Thame Youth
Chalfont Wasps GNP Widmer End United
Chesham Athletic 3 v 4 Beaconsfield Town FC
Chinnor Youth 9 v 4 Thame Boys
Cookham Dean P v P Risborough Rangers
Crendon Corinthians 1 v 10 Hughenden Valley
Downley Dynamos 11 v 2 Burnham Junior Cougars Green
Gerrards Cross & Fulmer 5 v 4 Taplow United Youth
Harefield United 0 v 6 Chalfont Saints
Langley Hornets 6 v 1 Ruislip Rangers FC
Marlow Youth 1 v 2 Holmer Green Minors
Penn & Tylers Green FC Rangers P v P Penn & Tylers Green FC
Slough Town Youth 9 v 1 Bourne End JSC
Wendover Juniors 9 v 0 Flackwell Heath Minors
Westwood Park FC 2 v 0 Burnham Junior Cougars Red
Abandoned after 10 minutes (Waterlogged Pitch)

Under 14's Division 4

Aylesbury United Juniors 2 v 9 Risborough Hawks
Beaconsfield Town Athletic P v P Wendover Junior Colts

Under 14's Division 5

Bedgrove Dynamos Colts 1 v 10 Marlow Royals
Hughenden Hawks 3 v 2 Pitstone & Ivinghoe JFC
Risborough Colts 1 v 4 Penn & Tylers Green FC Colts

Under 15's Hertfordshire County Cup 1st Round

Buntingford Cougars Blues 4 v 3 Berkhamsted Raiders Purple

Under 15's League Cup 2nd Round

Aylesbury United Juniors Cancelled Wendover Juniors
Wendover Juniors Withdrawn (Aylesbury United Juniors have a bye to 3rd Round)
Chesham United Youth P v P Chalfont Saints Lions
Chinnor Youth 0 v 9 Amersham Town
Crendon Corinthians GNP Burnham Junior Tigers White
FC Holyport GNP Holmer Green Minors
Flackwell Heath Minors 1 v 1 Bourne End JSC
Bourne End JSC win 5 - 4 on pens
Holmer Green Colts 1 v 10 George Green Juniors
Hughenden Valley 4 v 1 Seer Green United
Langley Hornets 5 v 1 Penn & Tylers Green FC
Marlow Town GNP Beaconsfield Town FC
Marlow Youth Result Not Received Wendover Junior Colts
Prestwood Colts GNP Boyne Hill Lions
Risborough Rangers 2 v 11 Haddenham Youth
Ruislip Rangers FC 7 v 0 Downley Dynamos
Thame Boys 0 v 0 Chalfont St Peter AFC
Chalfont St Peter AFC win 4 - 3 on pens
Tring Tornadoes Blue 0 v 9 Chalfont Saints Leopards

Under 15's Division 4

Chesham Athletic 9 v 3 Ruislip Rangers Colts
Pitstone & Ivinghoe JFC 8 v 3 Bourne End JSC Colts

Under 15's Division 5

Bookerhill 8 v 4 Tring Tornadoes White
Risborough Colts 0 v 1 Gerrards Cross & Fulmer

Under 16's League Cup 2nd Round

Berkhamsted Raiders Blue Cancelled Amersham Town
Amersham Town Withdrawn (Berkhamsted Raiders Blue have a bye to 3rd Round)
Burnham Junior Lynx Reds 2 v 1 Taplow United Youth
Chesham Athletic P v P Totteridge FC
Chesham United Clarets 2 v 6 Hughenden Valley
Flackwell Heath Scorpions 0 v 4 Bedgrove Dynamos
Haddenham Youth 7 v 4 Risborough Rangers
Harefield United Whites 3 v 2 Bucks Pumas
Lane End Youth 2 v 3 Crendon Corinthians
Naphill FC 0 v 3 Tring Tornadoes Red
Penn & Tylers Green FC P v P Widmer End Colts
Pitsone & Ivinghoe JFC 2 v 3 Tring Tornadoes Blue
Seer Green United 3 v 7 AFC Lightning

Under 16's Division 1

Harefield United 1 v 1 Ruislip Rangers FC
Holmer Green Minors GNP St Johns FC
Thame Boys 2 v 1 Marlow Youth
Windsor FC Youth Mudlarks Blues P v P Chinnor Youth

Under 16's Division 2

Bourne End JSC Cancelled Bedgrove Dynamos Youth
Bedgrove Dynamos Youth have dropped to Division 3
Chesham United Youth P v P Prestwood Colts
Heathrow Club Youth 4 v 0 Delaford Colts
Wendover Juniors Result Not Received Downley Dynamos
Widmer End United 4 v 3 Explorers FC

Under 16's Division 5

Chalfont St Peter AFC 0 v 5 Berkhamsted Raiders Blue

League tables for mobiles