.

Official website of Wycombe and South Bucks Minor Football League

Home
Results
Cups
Tables
Fixtures
Rearrangements
Fairplay
Teams
Players Wanted
Sign in
Rules
Links
Honours
Search


Copyright (c) 2005-2017 Wycombe and South Bucks Minor Football League

Results weekend 11th September 2016


Fixtures marked GNP include those where a team either did not register in time to play its first game, or did not have the minimum number of players registered in time.

Under 12's Middlesex County Cup 1st Round

CS Rangers Blue Result Not Received Harefield United Reds

Under 12's 9x9 League

Aylesbury United Juniors P v P Wendover Juniors
Chesham United Clarets Result Not Received Prestwood Colts
Risborough Rangers 1 v 4 Penn & Tylers Green FC

Under 13's Division 1

Boyne Hill Warriors 5 v 3 Thame Boys
Chalfont Saints Sharks Cancelled AFC Lightning
Chalfont Saints Sharks have dropped down to Div 2
Chalfont Wasps GNP Holmer Green Minors
Risborough Rangers 1 v 1 Wendover Juniors

Under 13's Division 2

Chesham United Rangers Cancelled Downley Dynamos
Chesham United Rangers have withdrawn from the League
Prestwood Colts Result Not Received Widmer End United
Risborough Rangers Youth 4 v 1 Maidenhead Lions
Seer Green United GNP Gerrards Cross & Fulmer
Thame Youth 3 v 1 Wycombe Saints

Under 13's Division 3

Bedgrove Dynamos GNP Risborough Rangers United
Chinnor Youth 9 v 2 Crendon Corinthians
Harefield United 2 v 4 Flackwell Heath Minors
Hughenden Valley 3 v 0 Chesham Athletic
Penn & Tylers Green FC 1 v 4 Haddenham Youth
Seer Green FC GNP Delaford Colts

Under 13's Division 4

AFC Lightning Bolts 4 v 13 Chalfont Saints Lions
Beaconsfield Town FC GNP Wendover Junior Colts
Chalfont St Peter AFC 6 v 1 Marlow Town
Marlow Town GNP Wycombe Saints Colts
Naphill FC GNP Chalfont St Peter AFC

Under 13's Division 5

Chalfont Saints Dynamos GNP Flackwell Heath Scorpions
Chesham Athletic Colts 7 v 3 Downley Dynamos Vikings
Chesham United Youth GNP Bedgrove Dynamos Youth
Prestwood Hawks 4 v 4 Marlow Oaks
Tring Tornadoes Tigers 2 v 0 Thame Colts

Under 14's Middlesex County Cup 1st Round

Harefield Youth Reds 1 v 1 Princes Park Youth
Princes Park Youth win 2 - 1 on pens
Ruislip Rangers FC A Result Not Received Ruislip Rangers FC

Under 14's Division 1

Cookham Dean 2 v 0 Gerrards Cross & Fulmer
Holmer Green Minors 0 v 6 Downley Dynamos
Slough Town Youth 2 v 2 Taplow United Youth
Westwood Park FC 2 v 2 Wendover Juniors

Under 14's Division 2

Burnham Junior Cougars Red 2 v 4 Risborough Rangers
Hughenden Valley 9 v 0 Beaconsfield Town FC
Langley Hornets P v P Ruislip Rangers FC

Under 14's Division 3

Bedgrove Dynamos Youth 1 v 4 Burnham Junior Cougars Green
Berkhamsted Raiders Blue 0 v 5 Chinnor Youth
Chalfont Saints 3 v 9 Marlow Youth
Thame Youth 1 v 5 Chesham Athletic

Under 14's Division 4

Beaconsfield Town Athletic 10 v 1 AFC Lightning
Flackwell Heath Minors 4 v 2 Aylesbury United Juniors
Risborough Hawks 8 v 0 Harefield United

Under 14's Division 5

Bourne End JSC GNP Bedgrove Dynamos Colts
Marlow Royals 5 v 5 Hughenden Hawks
Pitstone & Ivinghoe JFC 5 v 1 Risborough Colts

Under 15's League Cup 1st Round

Berkhamsted Raiders Red 4 v 5 Risborough Rangers
Bourne End JSC Colts 3 v 8 Chesham United Youth
Boyne Hill Lions 12 v 3 Chesham Athletic
Chalfont Saints Lions 5 v 1 Pitstone & Ivinghoe JFC
Downley Dynamos 10 v 1 Gerrards Cross & Fulmer
Downley Dynamos Colts Cancelled FC Holyport
Downley Dynamos Colts withdrawn (FC Holyport have a bye to 2nd Round)
Holmer Green Colts 2 v 1 Bookerhill
Naphill FC 3 v 3 Chinnor Youth
Chinnor Youth win 4 - 3 on pens
Seer Green United 9 v 3 Ruislip Rangers Colts
Tring Tornadoes Blue 2 v 2 Bucks Pumas
Tring Tornadoes Blue win 5 - 4 on pens
Tring Tornadoes White 1 v 9 Marlow Town
Wendover Junior Colts 4 v 1 Risborough Colts

Under 15's Division 1

Beaconsfield Town FC 1 v 7 Chalfont Saints Leopards
Flackwell Heath Minors 4 v 0 Chalfont St Peter AFC
Haddenham Youth 4 v 1 Penn & Tylers Green FC
Holmer Green Minors 4 v 4 Bourne End JSC
Ruislip Rangers FC 1 v 2 Thame Boys

Under 15's Division 2

Amersham Town GNP Langley Hornets
Burnham Junior Tigers White Result Not Received George Green Juniors
Hughenden Valley 1 v 3 Aylesbury United Juniors
Marlow Youth 0 v 4 Crendon Corinthians
Prestwood Colts Cancelled Wendover Juniors
Wendover Juniors have withdrawn from the League

Under 16's Middlesex County Cup 1st Round

Ruislip Rangers FC 3 v 1 CB Hounslow United Youth Green

Under 16's Division 1

Chinnor Youth P v P Ruislip Rangers FC
Marlow Youth 0 v 1 Bucks CC FC
Thame Boys 2 v 1 Wendover Juniors
Windsor FC Youth Mudlarks Blue 7 v 3 Holmer Green Minors

Under 16's Division 2

Bourne End JSC 6 v 3 Chesham United Youth
Downley Dynamos 3 v 1 Explorers FC
Prestwood Colts 0 v 0 Bedgrove Dynamos Youth
St Johns FC 7 v 0 Delaford Colts
Widmer End United Result Not Received Heathrow Club Youth

Under 16's Division 3

Amersham Town 1 v 4 AFC Lightning
Beaconsfield Town FC 4 v 10 Harefield United Whites
Bucks Pumas 2 v 7 Tring Tornadoes Red
Penn & Tylers Green FC 6 v 1 Taplow United Youth

Under 16's Division 4

Burnham Junior Lynx Red 4 v 0 Seer Green United
Haddenham Youth 2 v 1 Hughenden Valley
Pitsone & Ivinghoe JFC 2 v 5 Bedgrove Dynamos
Risborough Rangers 1 v 3 Naphill FC
Thame Youth 2 v 1 Flackwell Heath Scorpions

Under 16's Division 5

Berkhamsted Raiders Blue 5 v 0 Crendon Corinthians
Chalfont St Peter AFC 5 v 2 Tring Tornadoes Blue
Chesham Athletic 7 v 1 Lane End Youth
Chesham United Clarets 1 v 8 Totteridge FC

League tables for mobiles