.

Official website of Wycombe and South Bucks Minor Football League

Home
Results
Cups
Tables
Fixtures
Rearrangements
Fairplay
Teams
Players Wanted
Sign in
Rules
Links
Honours
Search


Copyright (c) 2005-2017 Wycombe and South Bucks Minor Football League

2016/17 Fixture Rearrangements list 16

Published 18th December 2016


Club Secretaries should sign in to submit a Postponment notice to the League. Please note a postponing club should also inform the opponents of the postponement, regardless of how far in advance the notice is.

Venue New Date Previous Date
AFC Lightning
13(1) Risborough Rangers (Away) 15th Jan 26th Feb
13(1) Holmer Green Minors (Home) 23rd April 15th Jan
Amersham Town
15(1) Burnham Junior Tigers Whites (Away) 15th Jan 26th Feb
15(LCQF) Ruislip Rangers FC (Home) 22nd Jan 15th Jan
15(1) Flackwell Heath Minors (Away) 19th March 22nd Jan
Aylesbury FC
14(1) Risborough Rangers (Home) 26th March 8th Jan
Beaconsfield Town FC
13(4) Seer Green FC (Away) 8th Jan 12th March
Berkhamsted Raiders Blue
14(3) Marlow Youth (Home) 26th Feb 12th March
14(3) Chinnor Youth (Away) 23rd April 26th Feb
16(4) Naphill FC (Away) 30th April 15th Jan
Berkhamsted Raiders Purple
15(3) Chalfont Saints Lions (Away) 19th March 11th Dec
Boyne Hill Warriors
13(1) Chalfont Wasps (Home) 19th Feb 15th Jan
Bucks CC FC
13(2) Seer Green United (Home) 2nd April 11th Dec
Bucks Pumas
15(3) Tring Tornadoes Blue (Home) 19th March 18th Dec
Burnham Junior Tigers Whites
15(1) Amersham Town (Home) 15th Jan 26th Feb
15(1) Flackwell Heath Minors (Away) 22nd Jan 19th Feb
15(1) Thame Boys (Away) 19th Feb 15th Jan
Chesham Athletic
15(4) Seer Green United (Away) 8th Jan 5th Feb
Chalfont Saints Leopards
15(1) Thame Boys (Away) 2nd April 26th Feb
Chalfont Saints Lions
15(3) Berkhamsted Raiders Purple (Home) 19th March 11th Dec
Chalfont Wasps
13(1) Thame Boys (Home) 15th Jan 19th Feb
13(1) Boyne Hill Warriors (Away) 19th Feb 15th Jan
Chesham United Clarets
12(9x9) Penn & Tylers Green FC (Away) 12th Feb 8th Jan
Chesham United Youth
16(2) Downley Dynamos (Away) 15th Jan 19th Feb
Chinnor Youth
14(3) Berkhamsted Raiders Blue (Home) 23rd April 26th Feb
16(1) Thame Boys (Away) 15th Jan 5th March
16(1) Marlow Youth (Home) 5th March 12th March
Downley Dynamos
16(2) Chesham United Youth (Home) 15th Jan 19th Feb
16(2) Widmer End United (Home) 22nd Jan 5th March
16(2) Prestwood Colts (Away) 19th Feb 19th March
Downley Dynamos Vikings
13(5) Flackwell Heath Scorpions (Away) 17th Dec 18th Dec
Explorers FC
16(2) Widmer End United (Home) 8th Jan 22nd Jan
16(2) St Johns FC (Home) 12th March 30th April
FC Holyport
15(3) Naphill FC (Away) 8th Jan 5th Feb
15(3) Tring Tornadoes Blue (Away) 19th Feb 8th Jan
Flackwell Heath Minors
15(1) Burnham Junior Tigers Whites (Home) 22nd Jan 19th Feb
15(1) Amersham Town (Home) 19th March 22nd Jan
Flackwell Heath Scorpions
13(5) Downley Dynamos Vikings (Home) 17th Dec 18th Dec
16(5) Tring Tornadoes Blue (Home) 26th March 18th Dec
16(5) Widmer End Colts (Home) 23rd April 26th March
Holmer Green Minors
13(1) AFC Lightning (Away) 23rd April 15th Jan
14(1) Westwood Park FC (Away) 2nd April 15th Jan
16(1) Marlow Youth (Away) 15th Jan 19th Feb
Marlow Town
15(4) Ruislip Rangers Colts (Home) 8th Jan 29th Jan
15(4) Seer Green United (Home) 5th Feb 8th Jan
Marlow Youth
14(3) Berkhamsted Raiders Blue (Away) 26th Feb 12th March
16(1) Holmer Green Minors (Home) 15th Jan 19th Feb
16(1) Chinnor Youth (Away) 5th March 12th March
Naphill FC
15(3) FC Holyport (Home) 8th Jan 5th Feb
16(4) Berkhamsted Raiders Blue (Home) 30th April 15th Jan
Penn & Tylers Green FC
12(9x9) Chesham United Clarets (Home) 12th Feb 8th Jan
Prestwood Colts
16(2) Downley Dynamos (Home) 19th Feb 19th March
Risborough Rangers
13(1) AFC Lightning (Home) 15th Jan 26th Feb
14(2) Aylesbury FC (Away) 26th March 8th Jan
15(3) Tring Tornadoes Blue (Away) 8th Jan 22nd Jan
Ruislip Rangers FC
15(LCQF) Amersham Town (Away) 22nd Jan 15th Jan
Ruislip Rangers Colts
15(4) Marlow Town (Away) 8th Jan 29th Jan
Seer Green FC
13(4) Beaconsfield Town FC (Home) 8th Jan 12th March
13(4) Wycombe Saints Colts (Home) 23rd April 8th Jan
Seer Green United
13(2) Bucks CC FC (Away) 2nd April 11th Dec
15(4) Chesham Athletic (Home) 8th Jan 5th Feb
15(4) Marlow Town (Away) 5th Feb 8th Jan
St Johns FC
16(2) Widmer End United (Away) 5th March 12th March
16(2) Explorers FC (Away) 12th March 30th April
Taplow United Youth
14(1) Wendover Juniors (Away) 15th Jan 26th Feb
Thame Boys
13(1) Chalfont Wasps (Away) 15th Jan 19th Feb
13(1) Wendover Juniors (Home) 23rd April 15th Jan
14(3) Thame Youth (Away) 8th Jan 26th Feb
15(1) Burnham Junior Tigers Whites (Home) 19th Feb 15th Jan
15(1) Chalfont Saints Leopards (Home) 2nd April 26th Feb
16(1) Chinnor Youth (Home) 15th Jan 5th March
Thame Youth
14(3) Thame Boys (Home) 8th Jan 26th Feb
Tring Tornadoes Blue
15(3) Risborough Rangers (Home) 8th Jan 22nd Jan
15(3) FC Holyport (Home) 19th Feb 8th Jan
15(3) Bucks Pumas (Away) 19th March 18th Dec
16(5) Flackwell Heath Scorpions (Away) 26th March 18th Dec
Wendover Juniors
13(1) Thame Boys (Away) 23rd April 15th Jan
14(1) Taplow United Youth (Home) 15th Jan 26th Feb
Westwood Park FC
14(1) Holmer Green Minors (Home) 2nd April 15th Jan
Widmer End Colts
16(5) Flackwell Heath Scorpions (Away) 23rd April 26th March
Widmer End United
16(2) Explorers FC (Away) 8th Jan 22nd Jan
16(2) Downley Dynamos (Away) 22nd Jan 5th March
16(2) St Johns FC (Home) 5th March 12th March
Wycombe Saints Colts
13(4) Seer Green FC (Away) 23rd April 8th Jan