.

Official website of Wycombe and South Bucks Minor Football League

Home
Results
Cups
Tables
Fixtures
Rearrangements
Fairplay
Teams
Players Wanted
Sign in
Rules
Links
Honours
Search


Copyright (c) 2005-2017 Wycombe and South Bucks Minor Football League

2016/17 Fixture Rearrangements list 28


Club Secretaries should sign in to submit a Postponment notice to the League. Please note a postponing club should also inform the opponents of the postponement, regardless of how far in advance the notice is.

Venue New Date Previous Date
AFC Lightning
14(4) Beaconsfield Town Athletic (Home) 2nd April 5th March
Amersham Town
15(1) Burnham Junior Tigers Whites (Away) 30th April Fri 19th May
15(1) Chalfont Saints Leopards (Home) Fri 5th May 19th March
15(1) Burnham Junior Tigers Whites (Home) Fri 19th May 30th April
Aylesbury United Juniors
15(RCSF) Seer Green United (Away) 19th March 5th March
15(2) Chalfont St Peter AFC (Away) 21st May 19th March
Beaconsfield Town FC
13(4) Chalfont St Peter AFC (Home) 23rd April 5th March
14(2) Langley Hornets (Home) 30th April 5th March
15(2) Crendon Corinthians (Away) 19th March 7th May
15(2) Hughenden Valley (Away) 14th May 5th March
16(3) Taplow United Youth (Away) 19th March 5th March
Beaconsfield Town Athletic
14(4) AFC Lightning (Away) 2nd April 5th March
Bedgrove Dynamos
13(3) Chesham Athletic (Home) 19th March Fri 19th May
13(3) Haddenham Youth (Home) Fri 5th May 19th March
Bedgrove Dynamos Youth
16(3) Bucks Pumas (Away) 26th March 5th March
Berkhamsted Raiders Blue
16(4) Thame Youth (Home) 14th May 5th March
Berkhamsted Raiders Purple
15(3) Bucks Pumas (Away) 30th April 5th March
Bookerhill
15(5) Wendover Junior Colts (Home) 26th March 5th March
Bourne End JSC
14(5) Hughenden Hawks (Away) 19th March 5th March
14(5) Crendon Corinthians (Home) 26th March 23rd April
15(1) Penn & Tylers Green FC (Home) 19th March 23rd April
15(1) Flackwell Heath Minors (Home) 30th April 5th March
Boyne Hill Tigers
14(5) Hughenden Hawks (Away) 14th May 23rd April
Boyne Hill Warriors
13(LCSF) Widmer End United (Away) 19th March 5th March
13(1) Holmer Green Minors (Home) 28th May 19th March
Bucks CC FC
13(2) Risborough Rangers Youth (Away) 19th March 26th March
13(2) Gerrards Cross & Fulmer (Home) 26th March 23rd April
13(2) Prestwood Colts (Away) 30th April 19th March
16(LCSF) St Johns FC (Home) 26th March 19th March
16(1) Thame Boys (Away) Fri 12th May 23rd April
16(1) Holmer Green Minors (Away) Fri 26th May 2nd April
16(1) Chinnor Youth (Home) 28th May 26th March
Bucks Pumas
15(3) Berkhamsted Raiders Purple (Home) 30th April 5th March
16(3) Bedgrove Dynamos Youth (Home) 26th March 5th March
Burnham Junior Tigers Whites
15(1) Chalfont Saints Leopards (Home) 26th March 7th May
15(1) Chalfont Saints Leopards (Away) 7th May 26th March
15(1) Amersham Town (Home) 30th April Fri 19th May
15(1) Amersham Town (Away) Fri 19th May 30th April
Chalfont Saints Dynamos
13(4) Wycombe Saints Colts (Home) 7th May 5th March
Chalfont Saints Leopards
15(1) Haddenham Youth (Home) 19th March 23rd April
15(1) Burnham Junior Tigers Whites (Away) 26th March 7th May
15(1) Holmer Green Minors (Home) 23rd April 30th April
15(1) Amersham Town (Away) Fri 5th May 19th March
15(1) Burnham Junior Tigers Whites (Home) 7th May 26th March
15(1) Thame Boys (Home) 14th May 5th March
Chalfont Saints Lions
13(3) Harefield United (Home) Fri 5th May 5th March
Chalfont St Peter AFC
13(4) Marlow Town (Away) 19th March 2nd April
13(4) Beaconsfield Town FC (Away) 23rd April 5th March
15(2) Aylesbury United Juniors (Home) 21st May 19th March
16(5) Tring Tornadoes Blue (Home) 19th March 5th March
Chalfont Wasps
13(1) Holmer Green Minors (Home) 26th March 21st May
14(LCSF) Penn & Tylers Green FC (Away) 19th March 5th March
14(1) Penn & Tylers Green FC (Home) 21st May 19th March
Chesham Athletic
13(3) Bedgrove Dynamos (Away) 19th March Fri 19th May
Chesham United Clarets
12(9x9) Prestwood Colts (Away) 2nd April 5th March
16(5) Crendon Corinthians (Home) 19th March 26th March
16(5) Widmer End Colts (Away) 14th May 5th March
Chesham United Youth
13(5) Tring Tornadoes Tigers (Away) 14th May 5th March
16(2) Heathrow Club Youth (Home) 28th May 5th March
Chinnor Youth
14(3) Marlow Youth (Home) 14th May 5th March
15(3) Tring Tornadoes Blue (Home) 19th March 5th March
16(1) Bucks CC FC (Away) 28th May 26th March
Crendon Corinthians
13(4) Wendover Junior Colts (Away) 23rd April 5th March
14(5) Bourne End JSC (Away) 26th March 23rd April
14(5) Hughenden Hawks (Away) 7th May 26th March
15(2) Beaconsfield Town FC (Home) 19th March 7th May
15(2) George Green Juniors (Away) 23rd April 21st May
15(2) Langley Hornets (Home) 14th May 23rd April
16(5) Chesham United Clarets (Away) 19th March 26th March
16(5) Tring Tornadoes Blue (Away) 26th March 19th March
Delaford Colts
13(3) Haddenham Youth (Away) 19th March 5th March
Downley Dynamos
13(2) Gerrards Cross & Fulmer (Away) 23rd April 5th March
14(LCSF) Holmer Green Minors (Home) 19th March 5th March
14(1) Gerrards Cross & Fulmer (Home) 26th March 19th March
Downley Dynamos Vikings
13(5) Flackwell Heath Scorpions (Home) 21st May 5th March
Flackwell Heath Minors
13(3) Risborough Rangers United (Away) 14th May 5th March
15(1) Bourne End JSC (Away) 30th April 5th March
Flackwell Heath Scorpions
13(5) Downley Dynamos Vikings (Away) 21st May 5th March
George Green Juniors
15(2) Crendon Corinthians (Home) 23rd April 21st May
Gerrards Cross & Fulmer
13(2) Bucks CC FC (Away) 26th March 23rd April
13(2) Downley Dynamos (Home) 23rd April 5th March
14(1) Wendover Juniors (Home) 19th March 2nd April
14(1) Downley Dynamos (Away) 26th March 19th March
Haddenham Youth
13(3) Delaford Colts (Home) 19th March 5th March
13(3) Bedgrove Dynamos (Away) Fri 5th May 19th March
15(1) Chalfont Saints Leopards (Away) 19th March 23rd April
15(1) Holmer Green Minors (Home) 26th March 5th March
Harefield United
13(3) Chalfont Saints Lions (Away) Fri 5th May 5th March
14(4) Widmer End United (Home) 2nd April 5th March
16(1) Holmer Green Minors (Away) 26th March 5th March
16(1) Windsor FC Youth Mudlarks Blues (Home) 7th May 26th March
Harefield Youth Reds
14(2) Ruislip Rangers FC (Home) 14th May 5th March
Heathrow Club Youth
16(2) Chesham United Youth (Away) 28th May 5th March
Holmer Green Colts
15(5) Wendover Junior Colts (Home) 23rd April 26th March
Holmer Green Minors
13(1) Chalfont Wasps (Away) 26th March 21st May
13(1) Wendover Juniors (Away) 21st May 26th March
13(1) Boyne Hill Warriors (Away) 28th May 19th March
14(LCSF) Downley Dynamos (Away) 19th March 5th March
14(1) Wendover Juniors (Away) 28th May 19th March
15(1) Haddenham Youth (Away) 26th March 5th March
15(1) Chalfont Saints Leopards (Away) 23rd April 30th April
16(1) Harefield United (Home) 26th March 5th March
16(1) Bucks CC FC (Home) Fri 26th May 2nd April
Hughenden Hawks
14(5) Bourne End JSC (Home) 19th March 5th March
14(5) Crendon Corinthians (Home) 7th May 26th March
14(5) Boyne Hill Tigers (Home) 14th May 23rd April
Hughenden Valley
13(3) Penn & Tylers Green FC (Away) Wed 17th May 19th March
14(2) Risborough Rangers (Home) 23rd April 5th March
14(2) Penn & Tylers Green FC Rangers (Home) 14th May 2nd April
15(2) Beaconsfield Town FC (Home) 14th May 5th March
Langley Hornets
14(2) Beaconsfield Town FC (Away) 30th April 5th March
15(2) Crendon Corinthians (Away) 14th May 23rd April
Marlow Town
13(4) Chalfont St Peter AFC (Home) 19th March 2nd April
13(4) Seer Green FC (Home) 23rd April 5th March
Marlow Youth
14(3) Chinnor Youth (Away) 14th May 5th March
16(1) Ruislip Rangers FC (Home) 2nd April 26th March
Penn & Tylers Green FC
12(9x9) Wendover Juniors (Home) 26th March 5th March
13(3) Risborough Rangers United (Home) 19th March 7th May
13(3) Hughenden Valley (Home) Wed 17th May 19th March
14(LCSF) Chalfont Wasps (Home) 19th March 5th March
14(1) Chalfont Wasps (Away) 21st May 19th March
15(1) Bourne End JSC (Away) 19th March 23rd April
Penn & Tylers Green FC Rangers
14(2) Hughenden Valley (Away) 14th May 2nd April
Prestwood Colts
12(9x9) Chesham United Clarets (Home) 2nd April 5th March
13(2) Bucks CC FC (Home) 30th April 19th March
16(2) St Johns FC (Away) 19th March 23rd April
Risborough Hawks
14(4) Wendover Junior Colts (Home) 19th March 5th March
Risborough Rangers
13(LCSF) Wendover Juniors (Home) 26th March 5th March
14(2) Hughenden Valley (Away) 23rd April 5th March
Risborough Rangers United
13(3) Penn & Tylers Green FC (Away) 19th March 7th May
13(3) Flackwell Heath Minors (Home) 14th May 5th March
Risborough Rangers Youth
13(2) Bucks CC FC (Home) 19th March 26th March
13(2) Wycombe Saints FC (Home) 30th April 5th March
Ruislip Rangers FC
14(2) Harefield Youth Reds (Away) 14th May 5th March
16(LCSF) Windsor FC Youth Mudlarks Blues (Home) 26th March 19th March
16(1) Marlow Youth (Away) 2nd April 26th March
Seer Green FC
13(4) Marlow Town (Away) 23rd April 5th March
13(4) Wycombe Saints Colts (Home) 14th May 23rd April
Seer Green United
13(2) Thame Youth (Away) 21st May 5th March
15(RCSF) Aylesbury United Juniors (Home) 19th March 5th March
Slough Town Youth
14(1) Wendover Juniors (Away) 2nd April 5th March
St Johns FC
16(LCSF) Bucks CC FC (Away) 26th March 19th March
16(2) Prestwood Colts (Home) 19th March 23rd April
16(2) Wendover Juniors (Home) 23rd April 26th March
Taplow United Youth
14(1) Westwood Parks FC (Home) 19th March 5th March
16(3) Beaconsfield Town FC (Home) 19th March 5th March
Thame Boys
15(1) Chalfont Saints Leopards (Away) 14th May 5th March
16(1) Bucks CC FC (Home) Fri 12th May 23rd April
Thame Youth
13(2) Seer Green United (Home) 21st May 5th March
16(4) Berkhamsted Raiders Blue (Away) 14th May 5th March
Tring Tornadoes Blue
15(3) Chinnor Youth (Away) 19th March 5th March
16(5) Crendon Corinthians (Home) 26th March 19th March
16(5) Chalfont St Peter AFC (Away) 19th March 5th March
Tring Tornadoes Tigers
13(5) Chesham United Youth (Home) 14th May 5th March
Wendover Juniors
12(9x9) Penn & Tylers Green FC (Away) 26th March 5th March
13(LCSF) Risborough Rangers (Away) 26th March 5th March
13(1) Holmer Green Minors (Home) 21st May 26th March
14(1) Gerrards Cross & Fulmer (Away) 19th March 2nd April
14(1) Slough Town Youth (Home) 2nd April 5th March
14(1) Holmer Green Minors (Home) 28th May 19th March
16(2) Widmer End United (Home) 26th March 30th April
16(2) St Johns FC (Away) 23rd April 26th March
Wendover Junior Colts
13(4) Crendon Corinthians (Home) 23rd April 5th March
14(4) Risborough Hawks (Away) 19th March 5th March
15(5) Bookerhill (Away) 26th March 5th March
15(5) Holmer Green Colts (Away) 23rd April 26th March
Westwood Park FC
14(1) Taplow United Youth (Away) 19th March 5th March
Widmer End Colts
16(5) Chesham United Clarets (Home) 14th May 5th March
Widmer End United
13(LCSF) Boyne Hill Warriors (Home) 19th March 5th March
14(4) Harefield United (Away) 2nd April 5th March
16(2) Wendover Juniors (Away) 26th March 30th April
Windsor FC Youth Mudlarks Blues
16(LCSF) Ruislip Rangers FC (Away) 26th March 19th March
16(1) Harefield United (Away) 7th May 26th March
Wycombe Saints FC
13(2) Risborough Rangers Youth (Away) 30th April 5th March
Wycombe Saints Colts
13(4) Chalfont Saints Dynamos (Away) 7th May 5th March
13(4) Seer Green FC (Away) 14th May 23rd April