.

Official website of Wycombe and South Bucks Minor Football League

Home
Results
Cups
Tables
Fixtures
Rearrangements
Fairplay
Teams
Players Wanted
Sign in
Rules
Links
Honours
Search


Copyright (c) 2005-2017 Wycombe and South Bucks Minor Football League

2016/17 Fixture Rearrangements list 29


Club Secretaries should sign in to submit a Postponment notice to the League. Please note a postponing club should also inform the opponents of the postponement, regardless of how far in advance the notice is.

Venue New Date Previous Date
AFC Lightning
13(1) Thame Boys (Home) 26th March 2nd April
13(1) Boyne Hill Warriors (Home) 30th April 26th March
Amersham Town
15(1) Flackwell Heath Minors (Home) 19th March 26th March
15(1) Flackwell Heath Minors (Away) 26th March 19th March
15(1) Holmer Green Minors (Away) Wed 24th May 12th March
Aylesbury FC
14(2) Beaconsfield Town FC (Away) 26th March 23rd April
14(2) Harefield Youth Reds (Away) 7th May 26th March
Beaconsfield Town FC
14(2) Aylesbury FC (Home) 26th March 23rd April
Bedgrove Dynamos
13(3) Flackwell Heath Minors (Away) 26th March 28th May
13(3) Chalfont Saints Lions (Home) 2nd April 26th March
Bedgrove Dynamos Youth
13(5) Risborough Rangers Colts (Away) 26th March 12th March
13(5) Flackwell Heath Scorpions (Home) 14th May 26th March
Berkhamsted Raiders Blue
16(4) Hughenden Valley (Away) 21st May 12th March
Bookerhill
15(5) Wendover Junior Colts (Home) 23rd April 26th March
Boyne Hill Lions
15(2) George Green Juniors (Away) 21st May 12th March
Boyne Hill Warriors
13(LCSF) Widmer End United (Away) 26th March 19th March
13(1) AFC Lightning (Away) 30th April 26th March
Bucks CC FC
13(2) Risborough Rangers Youth (Away) 7th May 19th March
Chalfont Saints Leopards
15(1) Thame Boys (Home) 30th April 14th May
Chalfont Saints Lions
13(3) Maidenhead Lions (Home) 26th March 2nd April
13(3) Bedgrove Dynamos (Away) 2nd April 26th March
Chalfont Saints Sharks
13(2) Risborough Rangers Youth (Away) 26th March 12th March
Chinnor Colts
13(5) Downley Dynamos Vikings (Home) 12th March 30th April
13(5) Flackwell Heath Scorpions (Home) 26th March 14th May
13(5) Downley Dynamos Vikings (Away) 30th April 12th March
Chinnor Youth
16(1) Marlow Youth (Home) 26th March 19th March
Crendon Corinthians
14(5) Hughenden Hawks (Home) 21st May 2nd April
Delaford Colts
13(3) Hughenden Valley (Away) 21st May 2nd April
Downley Dynamos
13(2) Wycombe Saints FC (Away) 7th May 2nd April
14(1) Holmer Green Minors (Home) Fri 19th May 12th March
Downley Dynamos Vikings
13(5) Chinnor Colts (Away) 12th March 30th April
13(5) Chinnor Colts (Home) 30th April 12th March
13(5) Risborough Rangers Colts (Away) 7th May 26th March
Flackwell Heath Minors
13(3) Bedgrove Dynamos (Home) 26th March 28th May
13(3) Hughenden Valley (Home) Wed 24th May 21st May
15(1) Amersham Town (Away) 19th March 26th March
15(1) Amersham Town (Home) 26th March 19th March
Flackwell Heath Scorpions
13(5) Chinnor Colts (Away) 26th March 14th May
13(5) Bedgrove Dynamos Youth (Away) 14th May 26th March
George Green Juniors
15(2) Boyne Hill Lions (Home) 21st May 12th March
Gerrards Cross & Fulmer
15(5) Wendover Junior Colts (Away) 26th March 2nd April
Harefield Youth Reds
14(2) Hughenden Valley (Away) 26th March 7th May
14(2) Aylesbury FC (Home) 7th May 26th March
Holmer Green Colts
15(5) Wendover Junior Colts (Home) 2nd April 23rd April
15(5) Risborough Colts (Home) 30th April 12th March
Holmer Green Minors
13(1) Wendover Juniors (Home) Fri 19th May 12th March
14(1) Slough Town Youth (Home) 9th April 14th May
14(1) Downley Dynamos (Away) Fri 19th May 12th March
15(1) Amersham Town (Home) Wed 24th May 12th March
Hughenden Hawks
14(5) Crendon Corinthians (Away) 21st May 2nd April
Hughenden Valley
13(3) Delaford Colts (Home) 21st May 2nd April
13(3) Flackwell Heath Minors (Away) Wed 24th May 21st May
14(2) Harefield Youth Reds (Home) 26th March 7th May
16(4) Berkhamsted Raiders Blue (Home) 21st May 12th March
Maidenhead Lions
13(3) Chalfont Saints Lions (Away) 26th March 2nd April
Marlow Youth
16(1) Chinnor Youth (Away) 26th March 19th March
Pitstone & Ivinghoe JFC
16(4) Thame Youth (Away) 30th April 12th March
Prestwood Colts
13(2) Wycombe Saints FC (Home) 26th March 23rd April
13(2) Widmer End United (Away) 21st May 26th March
Risborough Colts
15(5) Holmer Green Colts (Away) 30th April 12th March
Risborough Rangers
13(1) Thame Boys (Home) 7th May 12th March
Risborough Rangers Colts
13(5) Bedgrove Dynamos Youth (Home) 26th March 12th March
13(5) Downley Dynamos Vikings (Home) 7th May 26th March
Risborough Rangers Youth
13(2) Chalfont Saints Sharks (Home) 26th March 12th March
13(2) Bucks CC FC (Home) 7th May 19th March
Slough Town Youth
14(1) Holmer Green Minors (Away) 9th April 14th May
Taplow United Youth
14(1) Westwood Park FC (Home) 23rd April 19th March
Thame Boys
13(1) AFC Lightning (Away) 26th March 2nd April
13(1) Risborough Rangers (Away) 7th May 12th March
15(1) Chalfont Saints Leopards (Away) 30th April 14th May
Thame Youth
16(4) Pitstone & Ivinghoe JFC (Home) 30th April 12th March
Tring Tornadoes Blue
16(5) Widmer End Colts (Away) 21st May 12th March
Wendover Juniors
13(1) Holmer Green Minors (Away) Fri 19th March 12th March
Wendover Junior Colts
15(5) Gerrards Cross & Fulmer (Home) 26th March 2nd April
15(5) Holmer Green Colts (Away) 2nd April 23rd April
15(5) Bookerhill (Away) 23rd April 26th March
Westwood Park FC
14(1) Taplow United Youth (Away) 23rd April 19th March
Widmer End Colts
16(5) Tring Tornadoes Blue (Home) 21st May 12th March
Widmer End United
13(LCSF) Boyne Hill Warriors (Home) 26th March 19th March
13(2) Prestwood Colts (Home) 21st May 26th March
Wycombe Saints FC
13(2) Prestwood Colts (Away) 26th March 23rd April
13(2) Downley Dynamos (Home) 7th May 2nd April