.

Official website of Wycombe and South Bucks Minor Football League

Home
Results
Cups
Tables
Fixtures
Rearrangements
Fairplay
Teams
Players Wanted
Sign in
Rules
Links
Honours
Search


Copyright (c) 2005-2017 Wycombe and South Bucks Minor Football League

2016/17 Fixture Rearrangements list 3


Club Secretaries should sign in to submit a Postponment notice to the League. Please note a postponing club should also inform the opponents of the postponement, regardless of how far in advance the notice is.

Fixture changes this weekend, 11th September, in U13 Div 4 and U16 Div 3

Venue New Date Previous Date
AFC Lightning
14(4) Risborough Hawks (Home) 25th Sept 13th Nov
14(4) Harefield United (Away) 13th Nov 29th Jan
16(3) Beaconsfield Town FC (Home) 25th Sept 8th Jan
16(3) Tring Tornadoes Red (Home) 9th Oct 29th Jan
16(3) Penn & Tylers Green FC (Home) 29th Jan 4th Sept
AFC Lightning Bolts
13(4) Risborough Rangers Colts (Home) 25th Sept 5th March
13(4) Naphill FC (Home) 23rd Oct 22nd Jan
13(4) Wendover Junior Colts (Home) 22nd Jan 26th Feb
13(4) Beaconsfield Town FC (Away) 29th Jan 5th Feb
Amersham Town
16(3) Tring Tornadoes Red (Home) 25th Sept 5th Feb
16(3) Beaconsfield Town FC (Away) 9th Oct 22nd Jan
Aylesbury FC
14(2) Harefield Youth Reds (Home) 25th Sept 19th March
Aylesbury United Juniors
12(9x9) Chesham United Clarets (Home) 25th Sept 5th Feb
12(9x9) Risborough Rangers (Home) 19th Feb 23rd Oct
Beaconsfield Town FC
13(4) Chalfont St Peter AFC (Away) 25th Sept 15th Jan
13(4) Naphill FC (Home) 15th Jan 23rd Oct
13(4) AFC Lightning Bolts (Home) 29th jan 5th Feb
13(4) Naphill FC (Away) 5th Feb 29th Jan
13(4) Chalfont Saints Lions (Away) 12th Feb 12th March
14(2) Penn & Tylers Green FC Rangers (Home) 25th Sept 5th March
15(1) Haddenham Youth (Home) 25th Sept 19th Feb
16(3) AFC Lighning (Away) 25th Sept 8th Jan
16(3) Amersham Town (Home) 9th Oct 22nd Jan
Bedgrove Dynamos
13(3) Harefield United (Home) 25th Sept 23rd April
16(4) Thame Youth (Away) 25th Sept 22nd Jan
16(4) Naphill FC (Away) 9th Oct 5th Feb
16(4) Hughenden Valley (Home) 22nd Jan 12th Feb
Bedgrove Dynamos Colts
14(5) Hughenden Hawks (Home) 25th Sept 22nd Jan
14(5) Risborough Colts (Home) 22nd Jan 5th March
Bedgrove Dynamos Youth
13(5) Downley Dynamos Vikings (Home) 25th Sept 5th March
14(3) Berkhamsted Raiders Blue (Away) 25th Sept 26th Feb
14(3) Chalfont Saints (Home) 26th Feb 5th March
16(2) Heathrow Club Youth (Away) 25th Sept 19th Feb
16(2) Chesham United Youth (Away) 9th Oct 12th March
16(2) St Johns FC (Home) 19th Feb 5th March
Berkhamsted Raiders Blue
14(3) Bedgrove Dynamos Youth (Home) 25th Sept 26th Feb
16(5) Tring Tornadoes Blue (Away) 25th Sept 22nd Jan
16(5) Chesham United Clarets (Home) 9th Oct 15th Jan
16(5) Lane End Youth (Away) 15th Jan 12th Feb
Berkhamsted Raiders Purple
15(3) Risborough Rangers (Away) 19th Feb 5th March
Bookerhill
15(5) Tring Tornadoes White (Away) 25th Sept 29th Jan
15(5) Risborough Colts (Away) 29th Jan 12th Feb
Bourne End JSC
14(5) Marlow Royals (Away) 25th Sept 5th March
15(1) Chalfont Saints Leopards (Away) 25th Sept 19th Feb
15(1) Penn & Tylers Green FC (Home) 19th Feb 5th March
16(2) Explorers FC (Home) 25th Sept 19th Feb
16(2) Prestwood Colts (Away) 19th Feb 5th March
Bourne End JSC Colts
15(4) Seer Green United (Home) 25th Sept 22nd Jan
15(4) Pitstone & Ivinghoe JFC (Away) 22nd Jan 5th Feb
Boyne Hill Lions
15(3) Naphill FC (Home) 25th Sept 19th Feb
Bucks CC FC
16(1) Wendover Juniors (Home) 25th Sept 12th Feb
Burnham Junior Cougars Green
14(3) Chalfont Saints (Away) 25th Sept 12th March
Burnham Junior Lynx Red
16(4) Naphill FC (Home) 25th Sept 22nd Jan
16(4) Flackwell Heath Scorpions (Away) 9th Oct 26th Feb
16(4) Haddenham Youth (Home) 15th Jan 5th Feb
16(4) Risborough Rangers (Away) 22nd Jan 19th Feb
Chalfont Saints
14(3) Burnham Junior Cougars Green (Home) 25th Sept 12th March
14(3) Bedgrove Dynamos Youth (Away) 26th Feb 5th March
Chalfonts Saints Dynamos
13(5) Tring Tornadoes Tigers (Home) 25th Sept 19th Feb
Chalfont Saints Leopards
15(1) Bourne End JSC (Home) 25th Sept 19th Feb
15(1) Holmer Green Minors (Home) 19th Feb 26th Feb
Chalfont Saints Lions
13(4) Naphill FC (Away) 25th Sept 26th Feb
13(4) Beaconsfield Town FC (Home) 12th Feb 12th March
13(4) Chalfont St Peter AFC (Away) 19th Feb 12th Feb
13(4) Marlow Town (Away) 26th Feb 5th March
15(3) Risborough Rangers (Away) 25th Sept 12th Feb
Chalfont St Peter AFC
13(4) Marlow Town (Home) 11th Sept 16th Oct
13(4) Beaconsfield Town FC (Home) 25th Sept 15th Jan
13(4) Chalfont Saints Lions (Home) 19th Feb 12th Feb
15(1) Holmer Green Minors (Away) 25th Sept 19th Feb
16(5) Chesham Athletic (Away) 25th Sept 5th Feb
16(5) Crendon Corinthians (Away) 5th Feb 19th Feb
16(5) Lane End Youth (Away) 12th Feb 26th Feb
Chesham Athletic
13(3) Seer Green FC (Home) 25th Sept 2nd April
15(4) Marlow Town (Home) 25th Sept 22nd Jan
16(5) Chalfont St Peter AFC (Home) 25th Sept 5th Feb
16(5) Totteridge FC (Home) 9th Oct 15th Jan
16(5) Chesham United Clarets (Home) 15th Jan 29th Jan
Chesham Athletic Colts
13(5) Flackwell Heath Scorpions (Away) 25th Sept 26th Feb
Chesham United Clarets
12(9x9) Aylesbury United Juniors (Away) 25th Sept 5th Feb
16(5) Lane End Youth (Home) 25th Sept 5th Feb
16(5) Berkhamsted Raiders Blue (Away) 9th Oct 15th Jan
16(5) Chesham Athletic (Away) 15th Jan 29th Jan
Chesham United Youth
13(5) Thame Colts (Home) 25th Sept 5th March
15(4) Downley Dynamos (Home) 25th Sept 22nd Jan
16(2) Delaford Colts (Away) 25th Sept 19th Feb
16(2) Bedgrove Dynamos Youth (Home) 9th Oct 12th March
Chinnor Youth
14(3) Thame Youth (Away) 25th Sept 12th March
16(1) Harefield United (Home) 25th Sept 19th Feb
16(1) Thame Boys (Away) 9th Oct 5th March
16(1) Windsor FC Youth Mudlarks Blue (Home) 19th Feb 26th Feb
16(1) Ruislip Rangers FC (Home) 5th March 11th Sept
Cookham Dean
14(1) Taplow United Youth (Away) 25th Sept 26th Feb
Crendon Corinhians
13(3) Risborough Rangers United (Away) 25th Sept 26th Feb
14(5) Pitstone & Ivinghoe JFC (Away) 25th Sept 26th Feb
14(5) Penn & Tylers Green FC Colts (Home) 26th Feb 5th March
15(2) Prestwood Colts (Away) 5th March 25th Sept
16(5) Widmer End Colts (Home) 25th Sept 12th Feb
16(5) Tring Tornadoes Blue (Home) 9th Oct 15th Jan
16(5) Chalfont St Peter AFC (Home) 5th Feb 19th Feb
16(5) Lane End Youth (Away) 19th Feb 18th Sept
Delaford Colts
16(2) Chesham United Youth (Home) 25th Sept 19th Feb
Downley Dynamos
12(9x9) Risborough Rangers (Away) 25th Sept 5th Feb
12(9x9) Harefield United Reds (Home) 5th Feb 19th Feb
15(4) Chesham United Youth (Away) 25th Sept 22nd Jan
16(2) Widmer End United (Away) 25th Sept 19th Feb
16(2) Heathrow Club Youth (Home) 9th Oct 12th Feb
Downley Dynamos Vikings
13(5) Bedgrove Dynamos Youth (Away) 25th Sept 5th March
Explorers FC
16(2) Bourne End JSC (Away) 25th Sept 19th Feb
FC Holyport
15(3) Tring Tornadoes Blue (Home) 25th Sept 26th Feb
Flackwell Heath Minors
15(1) Ruislip Rangers FC (Away) 25th Sept 19th Feb
Flackwell Heath Scorpions
13(5) Chesham Athletic Colts (Home) 25th Sept 26th Feb
16(4) Pitstone & Ivinghoe JFC (Home) 25th Sept 29th Jan
16(4) Burnham Junior Lynx Red (Home) 9th Oct 26th Feb
16(4) Seer Green United (Home) 5th Feb 12th Feb
Gerrards Cross & Fulmer
15(5) Holmer Green Colts (Home) 25th Sept 19th Feb
15(5) Wendover Junior Colts (Away) 5th Feb 12th Feb
Haddenham Youth
13(3) Hughenden Valley (Home) 25th Sept 2nd April
15(1) Beaconsfield Town FC (Away) 25th Sept 19th Feb
16(4) Seer Green United (Away) 25th Sept 15th Jan
16(4) Seer Green United (Home) 9th Oct 19th Feb
16(4) Burnham Junior Lynx Red (Away) 15th jan 5th Feb
16(4) Naphill FC (Home) 5th Feb 12th Feb
Harefield United
13(3) Bedgrove Dynamos (Away) 25th Sept 23rd April
14(4) Wendover Junior Colts (Home) 25th Sept 13th Nov
14(4) AFC Lightning (Home) 13th Nov 29th Jan
16(1) Chinnor Youth (Away) 25th Sept 19th Feb
16(1) Ruislip Rangers FC (Away) 9th Oct 29th Jan
16(1) Holmer Green Minors (Home) 29th Jan 5th March
16(1) Thame Boys (Home) 5th Feb 12th March
16(1) Wendover Junior (Away) 19th Feb 26th Feb
Harefield United Reds
12(9x9) Prestwood Colts (Away) 25th Sept 5th Feb
12(9x9) Downley Dynamos (Away) 5th Feb 19th Feb
12(9x9) Risborough Rangers (Home) 26th Feb 12th Feb
Harefield United Whites
16(3) Taplow United Youth (Away) 25th Sept 5th Feb
Harefield Youth Reds
14(2) Aylesbury FC (Away) 25th Sept 19th March
Heathrow Club Youth
16(2) Bedgrove Dynamos Youth (Home) 25th Sept 19th Feb
16(2) Downley Dynamos (Away) 9th Oct 12th Feb
Holmer Green Colts
15(5) Gerrards Cross & Fulmer (Away) 25th Sept 19th Feb
Holmer Green Minors
15(1) Chalfont St Peter AFC (Home) 25th Sept 19th Feb
15(1) Chalfont Saints Leopards (Away) 19th Feb 26th Feb
16(1) Harefield United (Away) 29th Jan 5th March
Hughenden Hawks
14(5) Bedgrove Dynamos Colts (Away) 25th Sept 22nd Jan
Hughenden Valley
13(3) Haddenham Youth (Away) 25th Sept 2nd April
16(4) Risborough Rangers (Home) 25th Sept 22nd Jan
16(4) Seer Green United (Home) 15th Jan 5th Feb
16(4) Bedgrove Dynamos (Away) 22nd Jan 12th Feb
Lane End Youth
16(5) Chesham United Clarets (Away) 25th Sept 5th Feb
16(5) Berkhamsted Raiders Blue (Home) 15th Jan 12th Feb
16(5) Tring Tornadoes Blue (Home) 22nd Jan 19th Feb
16(5) Chalfont St Peter AFC (Home) 12th Feb 26th Feb
16(5) Crendon Corinthians (Home) 19th Feb 18th Sept
Marlow Royals
14(5) Bourne End JSC (Home) 25th Sept 5th March
Marlow Town
13(4) Chalfont St Peter AFC (Away) 11th Sept 16th Oct
13(4) Chalfont Saints Lions (Home) 26th Feb 5th March
15(4) Chesham Athletic (Away) 25th Sept 22nd Jan
Marlow Youth
16(1) Windsor FC Youth Mudlarks Blue (Away) 25th Sept 19th Feb
Naphill FC
13(4) Chalfont Saints Lions (Home) 25th Sept 26th Feb
13(4) AFC Lightning Bolts (Away) 23rd Oct 22nd Jan
13(4) Beaconsfield Town FC (Away) 15th Jan 23rd Oct
13(4) Beaconsfield Town FC (Home) 5th Feb 29th Jan
15(3) Boyne Hill Lions (Away) 25th Sept 19th Feb
16(4) Seer Green United (Home) 18th Sept 18th Dec
16(4) Burnham Junior Lynx Red (Away) 25th Sept 22nd Jan
16(4) Bedgrove Dynamos (Home) 9th Oct 5th Feb
16(4) Seer Green United (Away) 18th Dec 18th Sept
16(4) Thame Youth (Away) 22nd Jan 26th Feb
16(4) Haddenham Youth (Away) 5th Feb 12th Feb
Penn & Tylers Green FC
15(1) Thame Boys (Home) 25th Sept 27th Nov
15(1) Thame Boys (Away) 27th Nov 19th Feb
15(1) Bourne End JSC (Away) 19th Feb 5th March
16(3) AFC Lightning (Away) 29th Jan 4th Sept
Penn & Tylers Green FC Colts
14(5) Crendon Corinthians (Away) 26th Feb 5th March
Penn & Tylers Green FC Rangers
14(2) Beaconsfield Town FC (Away) 25th Sept 5th March
Pitstone & Ivinghoe JFC
14(5) Crendon Corinthians (Home) 25th Sept 26th Feb
15(4) Ruislip Rangers Colts (Away) 25th Sept 22nd Jan
15(4) Bourne End JSC Colts (Home) 22nd Jan 5th Feb
16(4) Flackwell Heath Scorpions (Away) 25th Sept 29th Jan
16(4) Risborough Rangers (Home) 26th Feb 23rd Oct
Prestwood Colts
12(9x9) Harefield United Reds (Home) 25th Sept 5th Feb
13(2) Thame Youth (Away) 20th Nov 26th March
13(2) Wycombe Saints FC (Home) 26th March 2nd April
15(2) Crendon Corinthians (Home) 5th March 25th Sept
16(2) St Johns FC (Away) 25th Sept 19th Feb
16(2) Bourne End JSC (Home) 19th Feb 5th March
Risborough Colts
14(5) Widmer End Colts (Away) 25th Sept 12th March
14(5) Bedgrove Dynamos Colts (Away) 22nd Jan 5th March
15(5) Wendover Junior Colts (Away) 25th Sept 19th Feb
15(5) Bookerhill (Home) 29th Jan 12th Feb
Risborough Hawks
14(4) AFC Lightning (Away) 25th Sept 13th Nov
14(4) Wendover Junior Colts (Away) 13th Nov 23rd Oct
Risborough Rangers
12(9x9) Downley Dynamos (Home) 25th Sept 5th Feb
12(9x9) Aylesbury United Juniors (Away) 19th Feb 23rd Oct
12(9x9) Harefield United Reds (Away) 26th Feb 12th Feb
15(3) Chalfont Saints Lions (Home) 25th Sept 12th Feb
15(3) Berkhamsted Raiders Purple (Home) 19th Feb 5th March
16(4) Hughenden Valley (Away) 25th Sept 22nd Jan
16(4) Thame Youth (Away) 9th Oct 5th March
16(4) Burnham Junior Lynx Red (Home) 22nd Jan 19th Feb
16(4) Pitstone & Ivinghoe JFC (Away) 26th Feb 23rd Oct
Risborough Rangers Colts
13(4) AFC Lightning Bolts (Away) 25th Sept 5th March
Risborough Rangers United
13(3) Crendon Corinthians (Home) 25th Sept 26th Feb
Ruislip Rangers Colts
15(4) Pitstone & Ivinghoe JFC (Home) 25th Sept 22nd Jan
Ruislip Rangers FC
15(1) Flackwell Heath Minors (Home) 25th Sept 19th Feb
16(1) Thame Boys (Away) 25th Sept 5th Feb
16(1) Harefield United (Home) 9th Oct 29th Jan
16(1) Windsor FC Youth Mudlarks Blue (Home) 26th Feb 5th March
16(1) Chinnor Youth (Away) 5th March 11th Sept
Seer Green FC
13(3) Chesham Athletic (Away) 25th Sept 2nd April
Seer Green United
13(2) Thame Youth (Home) 25th Sept 20th Nov
15(4) Bourne End JSC Colts (Away) 25th Sept 22nd Jan
16(4) Naphill FC (Away) 18th Sept 18th Dec
16(4) Haddenham Youth (Home) 25th Sept 15th Jan
16(4) Haddenham Youth (Away) 9th Oct 19th Feb
16(4) Naphill FC (Home) 18th Dec 18th Sept
16(4) Hughenden Valley (Away) 15th Jan 5th Feb
16(4) Flackwell Heath Scorpions (Away) 5th Feb 12th Feb
St Johns FC
16(2) Prestwood Colts (Home) 25th Sept 19th Feb
16(2) Bedgrove Dynamos Youth (Away) 19th Feb 5th March
Taplow United Youth
14(1) Cookham Dean (Home) 25th Sept 26th Feb
16(3) Harefield United Whites (Home) 25th Sept 5th Feb
Thame Boys
15(1) Penn & Tylers Green FC (Away) 25th Sept 27th Nov
15(1) Penn & Tylers Green FC (Home) 27th Nov 19th Feb
16(1) Ruislip Rangers FC (Home) 25th Sept 5th Feb
16(1) Chinnor Youth (Home) 9th Oct 5th March
16(1) Harefield United (Away) 5th March 12th March
Thame Colts
13(5) Chesham United Youth (Away) 25th Sept 5th March
Thame Youth
13(2) Seer Green United (Away) 25th Sept 20th Nov
13(2) Prestwood Colts (Home) 20th Nov 26th March
14(3) Chinnor Youth (Home) 25th Sept 12th March
16(4) Bedgrove Dynamos (Home) 25th Sept 22nd Jan
16(4) Risborough Rangers (Home) 9th Oct 5th March
16(4) Naphill FC (Home) 22nd Jan 26th Feb
Totteridge FC
16(5) Chesham Athletic (Away) 9th Oct 15th Jan
16(5) Tring Tornadoes Blue (Away) 15th Jan 29th Jan
16(5) Widmer End Colts (Home) 12th Feb 19th Feb
Tring Tornadoes Blue
15(3) FC Holyport (Away) 25th Sept 26th Feb
16(5) Berkhamsted Raiders Blue (Home) 25th Sept 22nd Jan
16(5) Crendon Corinthians (Away) 9th Oct 15th Jan
16(5) Totteridge FC (Home) 15th Jan 29th Jan
16(5) Lane End Youth (Away) 22nd Jan 19th Feb
Tring Tornadoes Red
16(3) Amersham Town (Away) 25th Sept 5th Feb
16(3) AFC Lightning (Away) 9th Oct 29th Jan
Tring Tornadoes Tigers
13(5) Chalfont Saints Dynamos (Away) 25th Sept 19th Feb
Tring Tornadoes White
15(5) Bookerhill (Home) 25th Sept 29th Jan
15(5) Wendover Junior Colts (Home) 29th Jan 5th Feb
Wendover Juniors
16(1) Bucks CC FC (Away) 25th Sept 12th Feb
16(1) Harefield United (Home) 19th Feb 26th Feb
Wendover Junior Colts
13(4) AFC Lightning Bolts (Away) 22nd Jan 26th Feb
14(4) Harefield United (Away) 25th Sept 13th Nov
14(4) Risborough Hawks (Home) 13th Nov 23rd Oct
14(4) Widmer End United (Home) 5th Jan 11th Sept
15(5) Risborough Colts (Home) 25th Sept 19th Feb
15(5) Tring Tornadoes White (Away) 29th Jan 5th Feb
15(5) Gerrards Cross & Fulmer (Home) 5th Feb 12th Feb
Widmer End Colts
14(5) Risborough Colts (Home) 25th Sept 12th March
16(5) Crendon Corinthians (Away) 25th Sept 12th Feb
16(5) Totteridge FC (Away) 12th Feb 19th Feb
Widmer End United
14(4) Wendover Junior Colts (Away) 5th Feb 11th Sept
16(2) Downley Dynamos (Home) 25th Sept 19th Feb
Windsor FC Youth Mudlarks Blue
16(1) Marlow Youth (Home) 25th Sept 19th Feb
16(1) Chinnor Youth (Away) 19th Feb 26th Feb
16(1) Ruislip Rangers FC (Away) 26th Feb 5th March
Wycombe Saints FC
13(2) Prestwood Colts (Away) 26th March 2nd April