.

Official website of Wycombe and South Bucks Minor Football League

Home
Results
Cups
Tables
Fixtures
Rearrangements
Fairplay
Teams
Players Wanted
Sign in
Rules
Links
Honours
Search


Copyright (c) 2005-2017 Wycombe and South Bucks Minor Football League

2016/17 Fixture Rearrangements list 7


Club Secretaries should sign in to submit a Postponment notice to the League. Please note a postponing club should also inform the opponents of the postponement, regardless of how far in advance the notice is.

Venue New Date Previous Date
AFC Lightning
14(4) Wendover Junior Colts (Away) 23rd Oct 11th Dec
14(4) Widmer End United (Away) 19th Feb 23rd Oct
AFC Lightning Bolts
13(4) Marlow Town (Home) 13th Nov 12th Feb
13(4) Marlow Royals (Away) 12th March 26th March
Amersham Town
15(1) Ruislip Rangers FC (Away) 23rd April 13th Nov
Aylesbury FC
14(LCR2) Harefield Youth Reds (Home) 6th Nov 16th Oct
14(2) Burnham Junior Cougars Red (Away) 12th March 6th Nov
Aylesbury United Juniors
15(2) Langley Hornets (Away) 23rd Oct 12th Feb
15(2) Prestwood Colts (Home) 26th March 23rd Oct
Beaconsfield Town FC
13(4) Wycombe Saints Colts (Home) 13th Nov 26th Feb
14(2) Burnham Junior Cougars Red (Away) 6th Nov 8th Jan
14(2) Harefield Youth Reds (Home) 19th March 6th Nov
15(2) Chalfont St Peter AFC (Home) 23rd April 12th Feb
Bedgrove Dynamos
13(3) Flackwell Heath Minors (Home) 13th Nov 30th April
Bedgrove Dynamos Youth
14(3) Thame Boys (Away) 5th March 19th March
16(LCR3) Chinnor Youth (Home) 20th Nov 13th Nov
16(2) Heathrow Club Youth (Home) 5th March 20th Nov
Berkhamsted Raiders Blue
14(3) Thame Boys (Home) 19th March 23rd Oct
14(3) Chesham Athletic (Home) 26th March 13th Nov
16(5) Tring Tornadoes Blue (Home) 23rd oct 4th Dec
16(5) Chesham United Clarets (Away) 29th Jan 23rd Oct
Berkhamsted Raiders Purple
15(3) Chinnor Youth (Away) 19th March 23rd Oct
Bourne End JSC
15(1) Penn & Tylers Green FC (Away) 19th March 13th Nov
16(2) Prestwood Colts (Home) 5th March 6th Nov
Boyne Hill Lions
15(2) Hughenden Valley (Away) 23rd Oct 12th March
15(2) Chalfont St Peter AFC (Home) 5th Feb 13th Nov
15(2) George Green Juniors (Away) 12th March 23rd Oct
Boyne Hill Warriors
13(1) Wendover Juniors (Away) 23rd Oct 26th March
Bucks CC FC
16(1) Windsor FC Youth Mudlarks Blues (Home) 20th Nov 29th Jan
16(1) St Johns FC (Away) 12th March 20th Nov
Burnham Junior Cougars Green
14(3) Thame Boys (Home) 23rd Oct 19th Feb
14(3) Marlow Youth (Home) 19th March 23rd Oct
Burnham Junior Cougars Red
14(2) Beaconsfield Town FC (Home) 6th Nov 8th Jan
14(2) Langley Hotnets (Away) 8th Jan 26th Feb
14(2) Aylesbury FC (Home) 12th March 6th Nov
14(2) Penn & Tylers Green FC Rangers (Away) 19th March 13th Nov
Burnham Junior Lynx Reds
16(4) Pitstone & Ivinghoe JFC (Away) 23rd Oct 12th Feb
Burnham Junior Tigers Whites
15(1) Chalfont Saints Leopards (Away) 26th March 13th Nov
Chalfont Saints
14(3) Chinnor Youth (Away) 5th March 26th March
Chalfont Saints Leopards
15(1) Burnham Junior Tigers Whites (Home) 26th March 13th Nov
Chalfont St Peter AFC
13(4) Wendover Junior Colts (Away) 23rd Oct 5th Feb
13(4) Wendover Junior Colts (Home) 13th Nov 26th March
15(2) Prestwood Colts (Away) 13th Nov 5th Feb
15(2) Boyne Hill Lions (Away) 5th Feb 13th Nov
15(2) Hughenden Valley (Home) 12th March 26th March
15(2) Beaconsfield Town FC (Away) 23rd April 12th Feb
Chalfont Wasps
14(1) Taplow United Youth (Home) 12th March 13th Nov
Chesham Athletic
14(3) Berkhamsted Raiders Blue (Away) 26th March 13th Nov
15(4) Chesham United Youth (Away) 29th Jan 23rd Oct
Chesham United Clarets
12(9x9) Penn & Tylers Green FC (Away) 15th Jan 23rd Oct
16(5) Berkhamsted Raiders Blue (Home) 29th Jan 23rd Oct
Chesham United Youth
13(5) Risborough Rangers Colts (Away) 23rd Oct 5th Feb
15(4) Chesham Athletic (Home) 29th Jan 23rd oct
Chinnor Youth
14(3) Thame Boys (Home) 19th Feb 5th March
14(3) Chalfont Saints (Home) 5th March 26th March
14(3) Marlow Youth (Home) 23rd April 12th Feb
15(3) Berkhamsted Raiders Purple (Home) 19th March 23rd Oct
16(1) Thame Boys (Away) 6th Nov 19th Feb
16(LCR3) Bedgrove Dynamos Youth (Away) 20th Nov 13th Nov
16(1) Harefield United (Away) 12th march 20th Nov
Cookham Dean
14(1) Wendover Juniors (Home) 23rd Oct 18th Dec
Crendon Corinthians
13(3) Haddenham Youth (Away) 21st May 23rd Oct
Downley Dynamos
14(1) Gerrards Cross & Fulmer (Away) 5th March 13th Nov
15(4) Seer Green United (Away) 29th Jan 23rd Oct
Explorers FC
16(2) Wendover Juniors (Home) 23rd Oct 5th March
16(2) Prestwood Colts (Home) 12th March 23rd Oct
Flackwell Heath Minors
13(3) Bedgrove Dynamos (Away) 13th Nov 30th April
Flackwell Heath Scorpions
16(4) Haddenham Youth (Home) 5th March 30th Oct
George Green Juniors
15(2) Boyne Hill Lions (Home) 12th March 23rd Oct
Gerrards Cross & Fulmer
14(1) Downley Dynamos (Home) 5th March 13th Nov
Haddenham Youth
13(3) Crendon Corinthians (Home) 21st May 23rd Oct
16(4) Flackwell Heath Scorpions (Away) 5th March 30th Oct
Harefield United
16(LCR3) St Johns FC (Away) 20th Nov 13th Nov
16(1) Chinnor Youth (Home) 12th March 20th Nov
Harefield Youth Reds
14(LCR2) Aylesbury FC (Away) 6th Nov 16th Oct
14(2) Beaconsfield Town FC (Away) 19th March 6th Nov
Heathrow Club Youth
16(LCR3) Holmer Green Minors (Away) 20th Nov 13th Nov
16(2) Bedgrove Dynamos Youth (Away) 5th March 20th Nov
Holmer Green Minors
14(1) Wendover Juniors (Away) 19th March 13th Nov
16(1) St Johns FC (Away) 13th Nov 12th March
16(LCR3) Heathrow Club Youth (Home) 20th Nov 13th Nov
16(1) Marlow Youth (Home) 5th March 20th Nov
Hughenden Valley
15(2) Boyne Hill Lions (Home) 23rd Oct 12th March
15(2) Chalfont St Peter AFC (Away) 12th March 26th March
Langley Hornets
14(2) Penn & Tylers Green FC Rangers (Away) 23rd Oct 12th March
14(2) Burnham Junior Cougars Reds (Home) 8th Jan 26th Feb
14(2) Risborough Rangers (Away) 26th Feb 23rd Oct
14(2) Ruislip Rangers FC (Home) 12th March 19th March
15(2) Aylesbury United Juniors (Home) 23rd Oct 12th Feb
15(2) Prestwood Colts (Home) 2nd April 13th Nov
Marlow Royals
13(4) Marlow Town (Away) 23rd oct 12th March
13(4) AFC Lightning Bolts (Home) 12th March 26th March
13(4) Wycombe Saints Colts (Home) 2nd April 12th Feb
14(5) Pitstone & ivinghoe JFC (Home) 19th Feb 23rd Oct
Marlow Town
13(4) Marlow Royals (Home) 23rd Oct 12th March
13(4) AFC Lightning Bolts (Away) 13th Nov 12th Feb
15(4) Ruislip Rangers Colts (Home) 29th Jan 23rd Oct
Marlow Youth
14(3) Burnham Junior Cougars Green (Away) 19th March 23rd Oct
14(3) Chinnor Youth (Away) 23rd April 12th Feb
16(1) Holmer Green Minors (Away) 5th March 20th Nov
Penn & Tylers Green FC
12(9x9) Chesham United Clarets (Home) 15th Jan 23rd Oct
14(1) Wendover Juniors (Away) 13th Nov 5th Feb
14(1) Slough Town Youth (Away) 12th March 13th Nov
15(1) Bourne End JSC (Home) 19th March 13th Nov
Penn & Tylers Green FC Rangers
14(2) Langley Hornets (Home) 23rd Oct 12th March
14(2) Burnham Junior Cougars Red (Home) 19th March 13th Nov
Pitstone & Ivinghoe JFC
14(5) Marlow Royals (Away) 19th Feb 23rd Oct
15(4) Seer Green United (Home) 23rd Oct 29th Jan
16(4) Burnham Junior Lynx Reds (Home) 23rd Oct 12th Feb
Prestwood Colts
13(2) Widmer End United (Away) 26th March 18th Dec
13(2) Risborough Rangers Youth (Away) 2nd April 30th oct
15(2) Chalfont St Peter AFC (Home) 13th Nov 5th Feb
15(2) Aylesbury United Juniors (Away) 26th March 23rd Oct
15(2) Langley Hornets (Away) 2nd April 13th Nov
16(2) Widmer End United (Away) 6th Nov 8th Jan
16(2) Bourne End JSC (Away) 5th March 6th Nov
16(2) Explorers FC (Away) 12th March 23rd Oct
Risborough Rangers
14(2) Langley Hornets (Home) 26th Feb 23rd Oct
Risborough Rangers Colts
13(5) Chesham United Youth (Home) 23rd Oct 5th Feb
Risborough Rangers Youth
13(2) Wycombe Saints FC (Away) 23rd Oct 5th March
13(2) Prestwood Colts (Home) 2nd April 30th Oct
Ruislip Rangers Colts
15(4) Marlow Town (Away( 29th Jan 23rd Oct
Ruislip Rangers FC
14(2) Langley Hornets (Away) 12th March 19th March
15(1) Amersham Town (Home) 23rd April 13th Nov
16(1) Windsor FC Youth Mudlarks Blues (Home) 29th Jan 26th Feb
16(1) Thame Boys (Home) 26th Feb 20th Nov
Seer Green United
15(4) Pitstone & Ivinghoe JFC (Away) 23rd Oct 29th Jan
15(4) Downley Dynamos (Home) 29th Jan 23rd Oct
Slough Town Youth
14(1) Penn & Tylers Green FC (Home) 12th March 13th Nov
St Johns FC
16(1) Holmer Green Minors (Home) 13th Nov 12th March
16(LCR3) Harefield United (Home) 20th Nov 13th Nov
16(1) Bucks CC FC (Home) 12th March 20th Nov
Taplow United Youth
14(1) Chalfont Wasps (Away) 12th March 13th Nov
Thame Boys
14(3) Burnham Junior Cougars Green (Away) 23rd Oct 19th Feb
14(3) Chinnor Youth (Away) 19th Feb 5th March
14(3) Bedgrove Dynamos Youth (Home) 5th March 19th March
14(3) Berkhamsted Raiders Blue (Away) 19th March 23rd Oct
16(1) Chinnor Youth (Home) 6th Nov 19th Feb
16(1) Ruislip Rangers FC (Away) 26th Feb 20th Nov
Totteridge FC
16(5) Widmer End Colts (Home) 19th Feb 12th Feb
Tring Tornadoes Blue
16(5) Berkhamsted Raiders Blue (Away) 23rd Oct 4th Dec
Wendover Juniors
13(1) Boyne Hill Warriors (Home) 23rd Oct 26th March
14(1) Cookham Dean (Away) 23rd Oct 18th Dec
14(1) Penn & Tylers Green FC (Home) 13th Nov 5th Feb
14(1) Holmer Green Minors (Home) 19th March 13th Nov
16(2) Explorers FC (Away) 23rd Oct 5th March
16(2) Widmer End United (Away) 5th March 6th Nov
Wendover Junior Colts
13(4) Chalfont St Peter AFC (Home) 23rd Oct 5th Feb
13(4) Chalfont St Peter AFC (Away) 13th Nov 26th March
14(4) AFC Lightning (Home) 23rd Oct 11th Dec
Widmer End Colts
16(5) Totteridge FC (Away) 19th Feb 12th Feb
Widmer End United
13(2) Prestwood Colts (Home) 26th March 18th Dec
14(4) AFC Lightning (Home) 19th Feb 23rd Oct
16(2) Prestwood Colts (Home) 6th Nov 8th Jan
16(2) Wendover Juniors (Home) 5th March 6th Nov
Windsor FC Youth Mudlarks Blues
16(1) Bucks CC FC (Away) 20th Nov 29th Jan
16(1) Ruislip Rangers FC (Away) 29th Jan 26th Feb
Wycombe Saints FC
13(2) Risborough Rangers United (Home) 23rd Oct 5th March
Wycombe Saints Colts
13(4) Beaconsfield Town FC (Away) 13th Nov 26th Feb
13(4) Marlow Royals (Away) 2nd April 12th Feb