.

Official website of Wycombe and South Bucks Minor Football League

Home
Results
Cups
Tables
Fixtures
Rearrangements
Fairplay
Teams
Players Wanted
Sign in
Rules
Links
Honours
Search


Copyright (c) 2005-2017 Wycombe and South Bucks Minor Football League

2016/17 Fixture Rearrangements list 8


Club Secretaries should sign in to submit a Postponment notice to the League. Please note a postponing club should also inform the opponents of the postponement, regardless of how far in advance the notice is.

Venue New Date Previous Date
AFC Lightning
13(1) Chalfont Wasps (Home) 26th March 16th Oct
16(3) Bedgrove Dynamos Youth (Home) 13th Nov 19th Feb
16(LCR3) Ruislip Rangers FC (Home) 20th Nov 13th Nov
16(3) Penn & Tylers Green FC (Away) 19th Feb 20th Nov
AFC Lightning Bolts
13(4) Seer Green FC (Away) 2nd April 16th Oct
Beaconsfield Town FC
14(2) Burnham Junior Cougars Red (Away) 26th March 6th Nov
Bedgrove Dynamos
13(3) Penn & Tylers Green FC (Home) 21st May 20th Nov
Bedgrove Dynamos Youth
16(3) AFC Lightning (Away) 13th Nov 19th Feb
16(3) Tring Tornadoes Red (Home) 19th Feb 5th March
Berkhamsted Raiders Purple
15(3) Chinnor Youth (Away) 5th March 19th March
Bourne End JSC
15(1) Penn & Tylers Green FC (Away) 30th Oct 19th March
Bourne End JSC Colts
15(4) Chesham United Youth (Home) 29th Jan 30th Oct
Boyne Hill Lions
15(2) Crendon Corinthians (Away) 30th Oct 22nd Jan
15(2) Crendon Corinthians (Home) 22nd Jan 26th March
Boyne Hill Warriors
13(1) Chalfont Wasps (Home) 27th Nov 19th Feb
13(1) Holmer Green Minors (Home) 19th March 20th Nov
Bucks Pumas
15(3) Tring Tornadoes Blue (Away) 20th Nov 19th March
15(3) Naphill FC (Home) 19th March 26th March
16(3) Taplow United Youth (Away) 13th Nov 5th Feb
16(3) Penn & Tylers Green FC (Home) 12th Feb 6th Nov
Burnham Junior Cougars Red
14(LCR2) Westwood Park FC (Away) 6th Nov 16th Oct
14(2) Beaconsfield Town (Home) 26th March 6th Nov
Burnham Junior Lynx Reds
16(4) Seer Green United (Away) 13th Nov 12th March
Chalfont Saints Dynamos
13(4) Seer Green FC (Away) 23rd April 30th April
Chalfont Saints Lions
15(LCR2) Chesham United Youth (Away) 13th Nov 16th Oct
Chalfont Wasps
13(1) Boyne Hill Warriors (Away) 27th Nov 19th Feb
13(1) Thame Boys (Home) 19th Feb 27th Nov
13(1) AFC Lightning (Away) 26th March 16th Oct
14(1) Cookham Dean (Away) 19th March 6th Nov
Chesham Athletic
15(4) Chesham United Youth (Away) 30th Oct 29th Jan
16(LCR2) Totteridge FC (Home) 6th Nov 16th Oct
16(5) Chesham United Clarets (Away) 22nd Jan 6th Nov
Chalfont St Peter AFC
16(5) Chesham United Clarets (Home) 13th Nov 22nd Jan
Chesham United Clarets
16(5) Tring Tornadoes Blue (Home) 6th Nov 27th Nov
16(5) Chalfont St Peter AFC (Away) 13th Nov 22nd Jan
16(5) Chesham Athletic (Home) 22nd Jan 6th Nov
Chesham United Youth
13(5) Downley Dynamos Vikings (Away) 2nd April 16th Oct
15(4) Chesham Athletic (Home) 30th Oct 29th Jan
15(LCR2) Chalfont Saints Lions JFC (Home) 13th Nov 16th Oct
15(4) Bourne End JSC Colts (Away) 29th Jan 30th Oct
15(4) Pitstone & ivinghoe (Home) 5th Feb 13th Nov
16(2) Explorers FC (Home) 26th Feb 30th Oct
16(2) Prestwood Colts (Home) 26th March 16th Oct
Chinnor Youth
13(3) Penn & Tylers Green FC (Away) 30th April 27th Nov
15(3) FC Holyport (Away) 20th Nov 5th March
15(3) Berkhamsted Raiders Purple (Home) 5th March 19th March
16(1) Windsor FC Youth Mudlarks Blues (Away) 26th Feb 16th Oct
Cookham Dean
14(LCR2) Risborough Rangers (Home) 6th Nov 16th Oct
14(1) Chalfont Wasps (Home) 19th March 6th Nov
Crendon Corinthians
13(4) Wycombe Saints Colts (Home) 30th Oct 19th March
13(4) Seer Green FC (Away) 19th March 23rd April
15(2) Boyne Hill Lions (Home) 30th Oct 22nd Jan
15(2) Prestwood Colts (Away) 20th Nov 5th March
15(2) Boyne Hill Lions (Away) 22nd Jan 26th March
15(2) Hughenden Valley (Home) 19th Feb 30th Oct
Downley Dynamos Vikings
13(5) Chesham United Youth (Home) 2nd April 16th Oct
Explorers FC
16(2) Chesham United Youth (Away) 26th Feb 30th Oct
FC Holyport
15(3) Chinnor Youth (Home) 20th Nov 5th March
Flackwell Heath Minors
13(3) Penn & Tylers Green FC (Home) 20th Nov 19th Feb
13(3) Haddenham Youth (Home) 19th Feb 12th March
13(3) Hughenden Valley (Home) 23rd April 20th Nov
15(1) Penn & Tylers Green FC (Away) 20th Nov 5th Feb
Flackwell Heath Scorpions
16(4) Naphill FC (Home) 13th Nov 12th Feb
Gerrards Cross & Fulmer
13(2) Thame Youth (Away) 19th March 27th Nov
15(5) Tring Tornadoes Whites (Home) 6th Nov 12th Feb
15(5) Wendover Junior Colts (Away) 26th Feb 6th Nov
Haddenham Youth
13(3) Risborough Rangers United (Home) 13th Nov 19th Feb
13(3) Flackwell Heath Minors (Away) 19th Feb 12th March
Holmer Green Minors
13(1) Wendover Juniors (Home) 12th March 12th Feb
13(1) Boyne Hill Warriors (Away) 19th March 20th Nov
Hughenden Valley
13(3) Maidenhead Lions (Home) 30th Oct 26th March
13(3) Flackwell Heath Minors (Away) 23rd April 20th Nov
14(2) Penn & Tylers Green FC Rangers (Home) 12th March 6th Nov
15(2) Crendon Corinthians (Away) 19th Feb 30th oct
16(4) Naphill FC (Home) 26th Feb 5th March
Lane End Youth
16(5) Tring Tornadoes Blue (Home) 13th Nov 8th Jan
16(5) Widmer End Colts (Away) 19th Feb 6th Nov
Langley Hornets
15(2) Prestwood Colts (Home) 5th March 2nd April
Maidenhead Lions
13(3) Hughenden Valley (Away) 30th Oct 26th March
Marlow Royals
13(4) Wycombe Saints Colts (Away) 19th March 20th Nov
Marlow Youth
15(LCR2) Wendover Junior Colts (Home) 6th Nov 16th Oct
Naphill FC
15(3) Risborough Rangers (Home) 20th Nov 12th March
15(3) Bucks Pumas (Away) 19th March 26th March
16(4) Flackwell Heath Scorpions (Away) 13th Nov 12th Feb
16(4) Hughenden Valley (Away) 26th Feb 5th March
Penn & Tylers Green FC
13(3) Flackwell Heath Minors (Away) 20th Nov 19th Feb
13(3) Risborough Rangers United (Home) 19th Feb 30th April
13(3) Bedgrove Dynamos (Away) 21st May 20th Nov
13(3) Chinnor Youth (Home) 30th April 27th Nov
14(LCR2) Penn & Tylers Green FC Rangers (Away) 6th Nov 16th Oct
14(1) Wendover Juniors (Home) 5th Feb 6th Nov
15(1) Bourne End JSC (Home) 30th Oct 19th March
15(1) Flackwell Heath Minors (Home) 20th Nov 5th Feb
16(3) AFC Lightning (Home) 19th Feb 20th Nov
Penn & Tylers Green FC Rangers
14(LCR2) Penn & Tylers Green FC (Home) 6th Nov 16th Oct
14(2) Hughenden Valley (Away) 12th March 6th Nov
16(LCR2) Widmer End Colts (Home) 6th Nov 16th Oct
16(3) Bucks Pumas (Away) 12th Feb 6th Nov
Pitstone & Ivinghoe JFC
15(4) Chesham United Youth (Away) 5th Feb 13th Nov
16(4) Risborough Rangers (Home) 13th Nov 26th Feb
Prestwood Colts
15(2) Crendon Corinthians (Home) 20th Nov 5th March
15(2) Langley Hornets (Away) 5th March 2nd April
16(2) Chesham United Youth (Away) 26th March 16th Oct
Risborough Rangers
14(LCR2) Cookham Dean (Away) 6th Nov 16th Oct
15(3) Naphill FC (Away) 20th Nov 12th March
16(4) Pitstone & Ivinghoe JFC (Away) 13th Nov 26th Feb
Risborough Rangers United
13(3) Haddenham Youth (Away) 13th Nov 19th Feb
13(3) Penn & Tylers Green FC (Away) 19th Feb 30th April
Risborough Rangers Youth
13(2) Wycombe Saints FC (Home) 5th March 20th Nov
Ruislip Rangers FC
16(LCR3) AFC Lightning (Away) 20th Nov 13th Nov
Seer Green FC
13(4) Wendover Junior Colts (Away) 30th Oct 19th March
13(4) Crendon Corinthians (Home) 19th March 23rd April
13(4) AFC Lightning Bolts (Home) 2nd April 16th Oct
13(4) Chalfont Saints Dynamos (Home) 23rd April 30th April
Seer Green United
16(4) Burnham Junior Lynx Reds (Home) 13th Nov 12th March
Slough Town Youth
14(1) Westwood Park FC (Away) 5th March 6th Nov
Taplow United Youth
16(3) Bucks Pumas (Home) 13th Nov 5th Feb
Thame Boys
13(1) Chalfont Wasps (Away) 19th Feb 27th Nov
16LCR3) Tring Tornadoes Blue (Away) 20th Nov 13th Nov
Thame Youth
13(2) Gerrards Cross & Fulmer (Home) 19th March 27th Nov
Totteridge FC
16(LCR2) Chesham Athletic (Away) 6th Nov 16th Oct
16(5) Tring Tornadoes Blue (Home) 5th Feb 6th Nov
Tring Tornadoes Blue
15(3) Bucks Pumas (Home) 20th Nov 19th March
16(5) Chesham United Clarets (Away) 6th Nov 27th Nov
16(5) Lane End Youth (Away) 13th Nov 8th Jan
16(LCR3) Thame Boys (Home) 20th Nov 13th Nov
16(5) Totteridge FC (Away) 5th Feb 6th Nov
16(5) Widmer End Colts (Home) 26th Feb 20th Nov
Tring Tornadoes Red
16(3) Bedgrove Dynamos Youth (Away) 19th Feb 5th March
Tring Tornadoes White
15(5) Gerrards Cross & Fulmer (Away) 6th Nov 12th Feb
Wendover Juniors
13(1) Holmer Green Minors (Away) 12th March 12th Feb
14(1) Penn & Tylers Green FC (Away) 5th Feb 6th Nov
Wendover Junior Colts
13(4) Seer Green FC (Home) 30th Oct 19th March
15(LCR2) Marlow Youth (Away) 6th Nov 16th Oct
15(5) Gerrards Cross & Fulmer (Home) 26th Feb 6th Nov
Westwood Park FC
14(LCR2) Burnham Junior Cougars Red (Home) 6th Nov 16th Oct
14(1) Slough Town Youth (Home) 5th March 6th Nov
Widmer End Colts
16(LCR2) Penn & Tylers Green FC (Away) 6th Nov 16th Oct
16(5) Lane End Youth (Home) 19th Feb 6th Nov
16(5) Tring Tornadoes Blue (Away) 26th Feb 20th Nov
Windsor FC Youth Mudlarks Blues
16(1) Chinnor Youth (Home) 26th Feb 16th Oct
Wycombe Saints FC
13(2) Risborough Rangers Youth (Away) 5th March 20th Nov
Wycombe Saints Colts
13(4) Crendon Corinthians (Away) 30th Oct 19th March
13(4) Marlow Royals (Home) 19th March 20th Nov