.

Official website of Wycombe and South Bucks Minor Football League

Home
Results
Cups
Tables
Fixtures
Rearrangements
Fairplay
Teams
Players Wanted
Sign in
Rules
Links
Honours
Search


Copyright (c) 2005-2017 Wycombe and South Bucks Minor Football League

2016/17 Fixture Rearrangements list 9

Published 29th October 2016


Club Secretaries should sign in to submit a Postponment notice to the League. Please note a postponing club should also inform the opponents of the postponement, regardless of how far in advance the notice is.

Venue New Date Previous Date
AFC Lightning
14(4) Widmer End United (Away) 6th Nov 19th Feb
AFC Lightning Bolts
13(4) Crendon Corinthians (Home) 5th March 26th March
Aylesbury United Juniors
12(9x9) Bedgrove Dynamos (Home) 20th Nov 2nd April
Beaconsfield Town FC
13(4) Wendover Junior Colts (Home) 26th March 11th Sept
14(2) Hughenden Valley (Home) 6th Nov 18th Dec
14(2) Ruislip Rangers FC (Away) 18th Dec 26th Feb
14(2) Burnham Junior Cougars Red (Away) 26th Feb 26th March
Bedgrove Dynamos
12(9x9) Aylesbury United Juniors (Away) 20th Nov 2nd April
12(9x9) Downley Dynamos (Home) 23rd April 12th Feb
Bedgrove Dynamos Colts
14(5) Risborough Colts (Home) 6th Nov 22nd Jan
14(5) Penn & Tylers Green FC Colts (Away) 26th Feb 12th March
14(5) Widmer End Colts (Away) 12th March 26th Feb
Bedgrove Dynamos Youth
13(5) Chesham United Youth (Away) 30th April 11th Sept
14(3) Berkhamsted Raiders Blue (Home) 27th Nov 11th Dec
14(3) Thame Youth (Away) 19th Feb 27th Nov
16(3) Bucks Pumas (Away) 5th March 20th Nov
Berkhamsted Raiders Blue
14(3) Bedgrove Dynamos Youth (Away) 27th Nov 11th Dec
14(3) Chinnor Youth (Away) 26th Feb 27th Nov
16(4) Haddenham Youth (Away) 23rd Oct 26th Feb
16(4) Pitstone & ivinghoe JFC (Away) 26th Feb 2nd April
Bourne End JSC
14(5) Hughenden Hawks (Home) 6th Nov 26th Feb
Boyne Hill Tigers
14(5) Risborough Colts (Home) 30th Oct 5th March Postponed
14(5) Penn & Tylers Green FC Colts (Away) 6th Nov 23rd March
14(5) Risborough Colts (Away) 5th March 30th Oct
Bucks Pumas
16(3) Bedgrove Dynamos Youth (Home) 5th March 20th Nov
Burnham Junior Cougars Red
14(2) Beaconsfield Town FC (Home) 26th Feb 26th March
Chalfont Saints
14(4) Flackwell Heath Minors (Home) 6th Nov 5th Feb
Chalfont Wasps
13(1) Holmer Green Minors (Home) 2nd April 11th Sept
14(1) Wendover Juniors (Home) 6th Nov 26th Feb
14(1) Cookham Dean (Away) 26th Feb 19th March
Chesham Athletic
15(4) Chesham United Youth (Away) 12th Feb 30th Oct
Chesham United Clarets
12(9x9) Harefield United Clarets (Away) 20th Nov 5th March
12(9x9) Downley Dynamos (Home) 19th Feb 26th Feb
16(5) Crendon Corinthians (Away) 29th Jan 4th Sept
Chesham United Youth
13(5) Bedgrove Dynamos Youth (Home) 30th April 11th Sept
15(4) Chesham Athletic (Home) 12th Feb 30th Oct
16(2) Heathrow Club Youth (Home) 5th March 4th Sept
Chinnor Youth
14(LCR3) Slough Town Youth (Home) 27th Nov 20th Nov
14(3) Berkhamsted Raiders Blue (Home) 26th Feb 27th Nov
Cookham Dean
14(1) Westwood Park FC (Home) 27th Nov 12th Feb
14(1) Downley Dynamos (Home) 18th Dec 29th Jan
14(1) Slough Town Youth (Home) 29th Jan 27th Nov
14(1) Chalfont Wasps (Home) 26th Feb 19th March
Crendon Corinthians
13(4) Marlow Royals (Away) 6th Nov 5th March
13(4) AFC Lightning Bolts (Away) 5th March 26th March
16(5) Chesham United Clarets (Home) 29th Jan 4th Sept
Downley Dynamos
12(9x9) Prestwood Colts (Away) 20th Nov 19th Feb
12(9x9) Chesham United Clarets (Away) 19th Feb 26th Feb
12(9x9) Bedgrove Dynamos (Away) 23rd April 12th Feb
14(1) Slough Town Youth (Away) 20th Nov 18th Dec
14(LCR3) Thame Youth (Away) 27th Nov 20th Nov
14(1) Cookham Dean (Away) 18th Dec 29th Jan
14(1) Wendover Juniors (Home) 29th Jan 27th Nov
16(2) St Johns FC (Home) 13th Nov 5th Feb
16(LCR3) Harefield United Whites (Home) 20th Nov 13th Nov
16(2) Widmer End United (Home) 19th March 20th Nov
Explorers FC
16(2) St Johns FC (Home) 19th March 4th Sept
Flackwell Heath Minors
14(4) Chalfont Saints (Away) 6th Nov 5th Feb
Flackwell Heath Scorpions
13(5) Marlow Oaks (Away) 19th March 30th Oct
16(4) Hughenden Valley (Away) 19th March 4th Sept
Haddenham Youth
16(4) Berkhamsted Raiders Blue (Home) 23rd Oct 26th Feb
Harefield United Reds
12(9x9) Chesham United Clarets (Home) 20th Nov 5th March
Harefield United Whites
16(LCR3) Downley Dynamos (Away) 20th Nov 13th Nov
16(3) Taplow United Youth (Home) 5th Feb 20th Nov
Heathrow Club Youth
16(2) Chesham United Youth (Away) 5th March 4th Sept
Holmer Green Minors
13(1) Chalfont Wasps (Away) 2nd April 11th Sept
Hughenden Hawks
14(5) Bourne End JSC (Away) 6th Nov 26th Feb
Hughenden Valley
14(2) Beaconsfield Town FC (Away) 6th Nov 18th Dec
16(4) Flackwell Heath Scorpions (Home) 19th March 4th Sept
Marlow Oaks
13(5) Flackwell Heath Scorpions (Home) 19th March 30th Oct
Marlow Royals
13(4) Crendon Corinthians (Home) 6th Nov 5th March
14(5) Pitstone & Ivinghoe JFC (Home) 6th Nov 19th Feb
Penn & Tylers Green FC
12(9x9) Wendover Juniors (Home) 20th Nov 19th March
Penn & Tylers Green FC Colts
14(5) Boyne Hill Tigers (Home) 6th Nov 26th March
14(5) Bedgrove Dynamos Colts (Home) 26th Feb 12th March
Pitstone & Ivinghoe JFC
14(5) Marlow Royals (Away) 6th Nov 19th Feb
16(4) Berkhamsted Raiders Blue (Home) 26th Feb 2nd April
Prestwood Colts
12(9x9) Downley Dynamos (Home) 20th Nov 19th Feb
Risborough Colts
14(5) Boyne Hill Tigers (Away) 30th Oct 5th March Postponed
14(5) Bedgrove Dynamos Colts (Away) 6th Nov 22nd Jan
14(5) Widmer End Colts (Away) 26th Feb 25th Sept
14(5) Boyne Hill Tigers (Home) 5th March 30th Oct
Ruislip Rangers FC
14(2) Beaconsfield Town FC (Home) 18th Dec 26th Feb
Slough Town Youth
14(1) Downley Dynamos (Home) 20th Nov 18th Dec
14(LCR3) Chinnor Youth (Away) 27th Nov 20th Nov
14(1) Wendover Juniors (Away) 18th Dec 29th Jan
14(1) Cookham Dean (Away) 29th Jan 27th Nov
St Johns FC
16(2) Downley Dynamos (Away) 13th Nov 5th Feb
16(2) Explorers FC (Away) 19th March 4th Sept
Taplow United Youth
14(1) Wendover Juniors (Home) 27th Nov 5th March
14(1) Westwood Park FC (Home) 19th March 27th Nov
16(3) Harefield United Whites (Away) 5th Feb 20th Nov
Thame Youth
14(LCR3) Downley Dynamos (Home) 27th Nov 20th Nov
14(3) Bedgrove Dynamos Youth (Home) 19th Feb 27th Nov
Wendover Juniors
12(9x9) Penn & Tylers Green FC (Away) 20th Nov 19th March
14(1) Chalfont Wasps (Away) 6th Nov 26th Feb
14(1) Taplow United Youth (Away) 27th Nov 5th March
14(1) Slough Town Youth (Home) 18th Dec 29th Jan
14(1) Downley Dynamos (Away) 29th Jan 27th Nov
Wendover Junior Colts
13(4) Beaconsfield Town FC (Away) 26th March 11th Sept
Westwood Park
14(1) Cookham Dean (Away) 27th Nov 12th Feb
14(1) Taplow United Youth (Away) 19th March 27th Nov
Widmer End Colts
14(5) Risborough Colts (Home) 26th Feb 25th Sept
14(5) Bedgrove Dynamos Colts (Home) 12th March 26th Feb
Widmer End United
14(4) AFC Lightning (Home) 6th Nov 19th Feb
16(2) Downley Dynamos (Away) 19th March 20th Nov