.

Official website of Wycombe and South Bucks Minor Football League

Home
Cups
Tables
Fixtures
Fairplay
Teams
Players Wanted
Sign in
Rules
Links
Honours
Privacy


Copyright (c) 2005-2019 Wycombe and South Bucks Minor Football League

Sponsored by Enterprise Trophies and Engraving

Summer tournaments and festivals

Constitution of Divisions

Current teams

Team grounds and colours

Season starting September 2019

Under 12 League Division 1

Aylesbury Vale Dynamos
Berkhamsted Raiders Youth Red
Chalfont Saints Cobra
Delaford Colts Blue
Downley Dynamos Juniors Predators
Flackwell Heath Minors
Holmer Green Minors
Marlow Youth
Ruislip Rangers Clarets
Singh Sabha
Taplow Utd Youth

Under 13 League Division 1

Cookham Dean Youth
Downley Dynamos Juniors Dragons
Explorers Purples
Flackwell Heath Minors
Haddenham Youth FC Rangers
Hughenden Valley
Marlow Youth
Penn & Tylers Green FC
Wendover Juniors

Under 13 League Division 2

AFC Lightning
Aston Clinton Colts JFC Pumas
Aylesbury Utd Juniors Youth
Aylesbury Vale Dynamos
Beaconsfield Town Youth
Berkhamsted Raiders Youth Green
Chesham Athletic
Langley Hornets White
Thames Valley Youth

Under 13 League Division 3

Bourne End JSC
Chalfont Saints
Chalfont St Peter FC
Delaford Colts Blue
Explorers Reds
Gerrards Cross & Fulmer
Holmer Green Minors
Marlow Royals
Risborough Rangers Juniors
Thame Boys
Wendover Juniors Youth

Under 13 League Division 4

Beaconsfield Town Youth Colts
Chesham Utd Youth Spartans
FC Cippenham Wolves
Harefield Utd Youth
Langley FC Youth
Maidenhead Utd Juniors Blades
Prestwood Panthers
Ruislip Rangers Blue
Seer Green Utd
Stokenchurch Juniors

Under 13 League Division 5

Aylesbury Vale Dynamos Youth
Berkhamsted Raiders Youth Yellow
Burnham Junior Leopards Blue
Burnham Junior Leopards White
Downley Dynamos Juniors Trojans
Flackwell Heath Minors Scorpions
Hughenden Hawks
Marlow Town
Penn & Tylers Green FC Rangers
Prestwood Colts
Wendover Juniors Rangers

Under 13 League Division 6

AFC Lightning Bolts
Aston Clinton Colts JFC Cobras
Aylesbury Vale Dynamos Colts
Explorers Blues
Haddenham Youth FC Colts
Naphill
Radnage Raiders Spartans
Singh Sabha FC
Thame Colts
Totteridge FC
Wycombe Saints

Under 13 League Division 7

Aston Clinton Colts JFC
Aylesbury Utd Juniors Colts
Berkhamsted Raiders Youth Orange
Chesham Utd Youth Titans
FC Holyport Hornets
Real Saracens
Risborough Rangers Juniors Colts
Thame Youth
Wendover Juniors Colts

Under 14 League Division 1

Burnham Junior Pumas Blue
Burnham Junior Pumas Red
Burnham Junior Pumas Yellow
Explorers Red
Flackwell Heath Minors
Ickenham Youth Red
Thame Boys
Tring Tornadoes Titans
Windsor FC Youth Eagles Leopards

Under 14 League Division 2

AFC Lightning
Aylesbury Vale Dynamos
Berkhamsted Raiders Youth Blue
Bisham FC
FC Cippenham Bulldogs
Marlow Royals
Penn & Tylers Green FC
Risborough Rangers Juniors
Slough Town Junior FC
Stoke Mandeville FC
Westwood Park

Under 14 League Division 3

Chalfont Saints Blue
Chalfont Wasps
Chesham Utd Youth
Downley Dynamos Juniors Green
Flackwell Heath Minors Scorpions
George Green Juniors FC
Gerrards Cross & Fulmer
Haddenham Youth
Maidenhead Utd Juniors Vipers
Ruislip Rangers Blues
Stoke Mandeville FC Colts
Thame Youth
Tring Tornadoes Trojans

Under 14 League Division 4

Aylesbury Vale Dynamos Youth
Beaconsfield Town Youth
Berkhamsted Raiders Youth Black
Crendon Corinthians Youth Black
FC Cippenham Rhinos
Hale Leys Utd
Hughenden Valley
Marlow Youth
Widmer End Utd Blues
Wycombe Saints FC

Under 14 League Division 5

Aylesbury Town Corinthians
Aylesbury Utd Juniors
Beaconsfield Town Youth Colts
Berkhamsted Raiders Youth Silver
Chalfont Saints Greens
Crendon Corinthians Youth Orange
Downley Dynamos Juniors White
Golden Eagles FC
Marlow Town
Risborough Rangers Juniors Colts
Taplow Utd Youth
Totteridge FC
Westwood Park FC Greens
Widmer End Utd

Under 15 League Division 1

Burnham Junior Lions White
Chalfont Saints Hawks
Downley Dynamos Juniors
Explorers FC Reds
Flackwell Heath Minors
George Green Juniors FC Reds
Ruislip Rangers Blue
Ruislip Rangers Reds

Under 15 League Division 2

Aylesbury Utd Juniors
Beaconsfield Town Youth
Harefield Utd Youth Red
Hughenden Valley
Marlow Royals
Marlow Youth
Risborough Rangers Juniors
Slough Town Junior FC
Taplow Utd Youth
Widmer End Utd Wanderers

Under 15 League Division 3

Aylesbury Utd Juniors Colts
Aylesbury Vale Dynamos Youth
Berkhamsted Raiders Youth Blue
Bourne End JSC
Chesham Athletic
Chesham Utd Youth Generals
Penn & Tylers Green FC
Prestwood Panthers

Under 15 League Division 4

Beaconsfield Town Youth Colts
Berkhamsted Raiders Youth Green
Chinnor Youth
Maidenhead Utd Juniors Panthers
Naphill
Stokenchurch Juniors
Totteridge FC
Tring Tornadoes Hawks
Wycombe Saints

Under 15 League Division 5

Aylesbury Town Corinthians
Chesham Athletic Colts
George Green Juniors FC Blacks
Haddenham Youth
Hughenden Hawks
Marlow FC Minors
Risborough Rangers Juniors Colts
Thame Youth
Widmer End Utd Marauders

Under 16 League Division 1

Burnham Junior Panthers Blue
FC Holyport Royals
Harefield Utd Youth Reds
Hughenden Valley
Maidenhead Utd
Penn & Tylers Green FC
Risborough Rangers Juniors
Seer Green Utd
Tring Tornadoes Panthers
Wendover Juniors

Under 16 League Division 2

AFC Lightning
Aylesbury Vale Dynamos
Berkhamsted Raiders Youth Black
Chalfont Saints Dynamos
Chalfont Saints Lions
Downley Dynamos Juniors
Flackwell Heath Minors
Frontline FC
Harefield Utd Youth
Taplow Utd Youth
Widmer End Utd

Under 16 League Division 3

Aylesbury Utd Juniors
Burnham Junior Panthers White
Chalfont St Peter FC
Chinnor Youth
Gerrards Cross & Fulmer
Haddenham Youth
Penn & Tylers Green FC Rangers
Phoenix FC
Risborough Rangers Juniors Youth

Under 16 League Division 4

AFC Lightning Bolts
Aylesbury Vale Dynamos Youth
Beaconsfield Town Youth FC
Berkhamsted Raiders Youth White
Burnham Junior Panthers Yellow
Chesham Athletic Colts
Chesham Utd Youth Generals
Crendon Corinthians Youth
Delaford Colts Blue
Maidenhead Utd Juniors Stags
Marlow Town
Wycombe Saints

Under 16 League Division 5

Berkhamsted Raiders Youth Orange
Downley Dynamos Juniors Vikings
Explorers FC
FC Holyport Tigers
Flackwell Heath Minors Scorpions
Marlow Oaks
Prestwood Hawks
Singh Sabha
Thame Colts

Under 17 League Division 1

Aylesbury Vale Dynamos
Bellingdon Saints
Harefield Utd Youth
Holyport FC
Hughenden Valley
Ickenham Youth
Risborough Rangers Juniors
Thame Youth

Under 17 League Division 2

Beaconsfield Town Youth
Berkhamsted Raiders Youth White
Chalfont Saints
Crendon Corinthians Youth
George Green Juniors FC
Langley Hornets Langley Green
Maidenhead Utd Juniors Tigers
Risborough Rangers Juniors Colts
Ruislip Rangers Blue
Ruislip Rangers Clarets
Seer Green Utd
Wendover Juniors
Widmer End Utd

Some member teams are still looking for players


The following teams previously planned to play in the League next season, but withdrew over the summer :-

  • Under 13 Division 4 Chinnor Youth
  • Under 13 Hughenden Ospreys
  • Under 15 Thame Boys
  • Under 15 Division 6 Holmer Green Minors
  • Under 16 Langley FC Youth, Maidenhead Utd Juniors Warriors, Tring Tornadoes Tigers
  • Under 16 Division 6 Chalfont Wasps, Prestwood Colts
  • Under 17 Division Burnham Junior Cougars Yellow