.

Official website of Wycombe and South Bucks Minor Football League

Home
Results
Cups
Tables
Fixtures
Rearrangements
Fairplay
Teams
Players Wanted
Sign in
Rules
Links
Honours
Search


Copyright (c) 2005-2017 Wycombe and South Bucks Minor Football League

2016/17 Fixture Rearrangements list 11


Club Secretaries should sign in to submit a Postponment notice to the League. Please note a postponing club should also inform the opponents of the postponement, regardless of how far in advance the notice is.

Venue New Date Previous Date
AFC Lightning Bolts
13(4) Crendon Corinthians (Home) 4th Dec 5th March
13(4) Marlow Royals (Away) 5th March 12th March
Aylesbury United Juniors
12(9x9) Wendover Juniors (Away) 20th Nov 5th Feb
12(9x9) Bedgrove Dynamos (Home) 27th Nov 20th Nov
14(4) Flackwell Heath Minors (Home) 5th March 4th Dec
Beaconsfield Town FC
13(4) Wendover Junior Colts (Home) 4th Dec 26th March
Bedgrove Dynamos
12(9x9) Penn & Tylers Green FC (Away) 20th Nov 26th Feb
12(9x9) Aylesbury United Juniors (Away) 27th Nov 20th Nov
12(9x9) Wendover Juniors (Home) 26th Feb 12th March
12(9x9) Downley Dynamos (Home) 12th March 19th March
13(3) Penn & Tylers Green FC (Home) 27th Nov 21st May
13(3) Hughenden Valley (Away) 30th April 27th Nov
Bedgrove Dynamos Youth
13(5) Chesham Athletic Colts (Home) 19th Feb 4th Dec
Berkhamsted Raiders Blue
14(3) Marlow Youth (Home) 4th Dec 19th Feb
Berkhamsted Raiders Purple
15(3) Marlow Youth (Home) 20th Nov 12th Feb
15(3) Risborough Rangers (Away) 27th Nov 19th Feb
15(3) Bucks Pumas (Away) 19th Feb 12th March
Bookerhill
15(5) Wendover Junior Colts (Home) 5th March 18th Dec
Boyne Hill Tigers
14(5) Marlow Royals (Home) 26th March 13th Nov
Bucks CC FC
16(LCR3) Widmer End United (Home) 27th Nov 13th Nov
16(1) Thame Boys (Away) 5th Feb 4th Dec
16(1) Harefield United (Home) 26th Feb 27th Nov
Bucks Pumas
15(3) Berkhamsted Raiders Purple (Home) 19th Feb 12th March
15(3) Naphill FC (Home) 12th March 19th March
16(3) Penn & Tylers Green FC (Home) 20th Nov 12th Feb
Burnham Junior Cougars Green
14(MKR2) Crendon Corinthians (Away) 20th Nov 6th Nov
14(3) Marlow Youth (Home) 19th Feb 20th Nov
Burnham Junior Cougars Red
14(2) Penn & Tylers Green FC Rangers (Away) 20th Nov 5th March
Chalfont Saints Dynamos
13(4) Seer Green FC (Away) 4th Dec 23rd April
Chalfont Saints Lions
13(3) Chinnor Youth (Away) 27th Nov 14th May
13(3) Chesham Athletic (Away) 14th May 26th May
15(3) FC Holyport (Away) 27th Nov 19th March
Chalfont St Peter AFC
13(4) Wycombe Saints Colts (Away) 4th Dec 12th March
16(5) Chesham Athletic (Home) 12th Feb 20th Nov
Chesham Athletic
13(3) Chalfont Saints Lions (Home) 14th May 26th May
13(3) Maidenhead Lions (Away) 26th may 4th Dec
15(4) Pitstone & Ivinghoe JFC (Away) 27th Nov 11th Dec
15(4) Downley Dynamos (Home) 22nd Jan 27th Nov
16(5) Widmer End Colts (Away) 20th Nov 8th Jan
16(5) Chalfont St Peter AFC (Away) 12th Feb 20th Nov
Chesham Athletic Colts
13(5) Chinnor Colts (Home) 4th Dec 12th March
13(5) Bedgrove Dynamos Youth (Away) 19th Feb 4th Dec
13(5) Prestwood Hawks (Home) 12th March 19th March
Chesham United Youth
15(4) Ruislip Rangers Colts (Away) 19th Feb 27th Nov
16(2) Heathrow Club Youth (Away) 2nd April 27th Nov
Chinnor Colts
13(5) Chesham Athletic Colts (Away) 4th Dec 12th March
13(5) Risborough Rangers Colts (Away) 12th March 23rd April
Chinnor Youth
13(3) Chalfont Saints Lions (Home) 27th Nov 14th May
Crendon Corinthians
13(4) AFC Lightning Bolts (Away) 4th Dec 5th March
13(4) Wendover Junior Colts (Away) 5th March 12th March
14(MKR2) Burnham Junior Cougars Green (Home) 20th Nov 6th Nov
14(5) Risborough Colts (Home) 12th March 20th Nov
Delaford Colts
16(2) Widmer End United (Home) 19th Feb 8th Jan
Downley Dynamos
12(9x9) Bedgrove Dynamos (Away) 12th March 19th March
15(4) Chesham Athletic (Away) 22nd Jan 27th Nov
FC Holyport
15(3) Chalfont Saints Lions (Home) 27th Nov 19th March
Flackwell Heath Minors
13(3) Maidenhead Lions (Away) 4th Dec 19th May
14(4) Widmer End United (Home) 4th Dec 11th Dec
14(4) Aylesbury United Juniors (Away) 5th March 4th Dec
Harefield United
16(1) Thame Boys (Home) 4th Dec 5th Feb
16(1) Bucks CC FC (Away) 26th Feb 27th Nov
16(1) Holmer Green Minors (Away) 5th March 4th Dec
Harefield Youth Reds
14(2) Risborough Rangers (Away) 20th Nov 5th Feb
Heathrow Club Youth
16(2) St Johns FC (Home) 27th Nov 12th March
16(2) Chesham United Youth (Home) 2nd April 27th Nov
Holmer Green Minors
16(1) Harefield United (Home) 5th March 4th Dec
Hughenden Hawks
14(5) Marlow Royals (Home) 19th Feb 18th Dec
Hughenden Valley
13(DHR2) Risborough Rangers Colts (Home) 27th Nov 6th Nov
13(3) Bedgrove Dynamos (Home) 30th April 27th Nov
Maidenhead Lions
13(3) Flackwell Heath Minors (Home) 4th Dec 19th May
13(3) Chesham Athletic (Home) 26th May 4th Dec
Marlow Royals
13(4) AFC Lightning Bolts (Home) 5th March 12th March
13(4) Wycombe Saints Colts (Home) 12th March 2nd April
14(5) Hughenden Hawks (Away) 19th Feb 18th Dec
14(5) Boyne Hill Tigers (Away) 26th March 13th Nov
Marlow Youth
14(3) Berkhamsted Raiders Blue (Away) 4th Dec 19th Feb
14(3) Burnham Junior Cougars Green (Away) 19th Feb 20th Nov
15(3) Berkhamsted Raiders Purple (Away) 20th Nov 12th Feb
Naphill FC
15(3) Tring Tornadoes Blue (Home) 27th Nov 12th Feb
15(3) Bucks Pumas (Away) 12th march 19th March
Penn & Tylers Green FC
12(9x9) Bedgrove Dynamos (Home) 20th Nov 26th Feb
12(9x9) Wendover Juniors (Home) 19th Feb 20th Nov
13(3) Bedgrove Dynamos (Away) 27th Nov 21st May
16(3) Bucks Pumas (Away) 20th Nov 12th Feb
Penn & Tylers Green FC Rangers
14(2) Burnham Junior Cougars Red (Home) 20th Nov 5th March
Pitstone & Ivinghoe JFC
15(4) Chesham Athletic (Home) 27th Nov 11th Dec
15(4) Seer Green United (Away) 12th Feb 27th Nov
Prestwood Colts
16(2) St Johns FC (Home) 2nd April 4th Dec
Prestwood Hawks
13(5) Chesham Athletic Colts (Home) 12th March 19th March
Risborough Colts
14(5) Crendon Corinthians (Away) 12th March 20th Nov
Risborough Rangers
14(2) Harefield Youth Reds (Home) 20th Nov 5th Feb
15(3) Berkhamsted Raiders Purple (Home) 27th Nov 19th Feb
Risborough Rangers Colts
13(DHR2) Hughenden Valley (Away) 27th Nov 6th Nov
13(5) Chinnor Colts (Home) 12th March 23rd April
Ruislip Rangers FC
16(1) Windsor FC Youth Mudlarks Blues (Away) 5th Feb 4th Dec
Ruislip Rangers Colts
15(4) Chesham United Youth (Home) 19th Feb 27th Nov
Seer Green FC
13(4) Chalfont Saints Dynamos (Home) 4th Dec 23rd April
Seer Green United
15(4) Pitstone & Ivinghoe JFC (Home) 12th Feb 27th Nov
St Johns FC
16(2) Heathrow Club Youth (Away) 27th Nov 12th March
16(2) Widmer End United (Away) 12th March 27th Nov
16(2) Prestwood Colts (Away) 2nd April 4th Dec
Thame Boys
16(1) Harefield United (Away) 4th Dec 5th Feb
16(1) Bucks CC FC (Home) 5th Feb 4th Dec
Tring Tornadoes Blue
15(3) Naphill FC (Away) 27th Nov 12th Feb
Wendover Juniors
12(9x9) Aylesbury United Juniors (Home) 20th Nov 5th Feb
12(9x9) Penn & Tylers Green FC (Away) 19th Feb 20th Nov
12(9x9) Bedgrove Dynamos (Away) 26th Feb 12th March
Wendover Junior Colts
13(4) Beaconsfield Town FC (Away) 4th Dec 26th March
13(4) Crendon Corinthians (Home) 5th March 12th March
14(4) Widmer End United (Away) 11th Dec 4th Dec
15(5) Bookerhill (Away) 5th March 18th Dec
Widmer End Colts
16(5) Chesham Athletic (Home) 20th Nov 8th Jan
Widmer End United
14(4) Flackwell Heath Minors (Away) 4th Dec 11th Dec
14(4) Wendover Junior Colts (Home) 11th Dec 4th Dec
16(LCR3) Bucks CC FC (Away) 27th Nov 13th Nov
16(2) Delaford Colts (Away) 19th Feb 8th Jan
16(2) St Johns FC (Home) 12th March 27th Nov
Windsor FC Youth Mudlarks Blues
16(1) Ruislip Rangers FC (Home) 5th Feb 4th Dec
Wycombe Saints Colts
13(4) Chalfont St Peter AFC (Home) 4th Dec 12th March
13(4) Marlow Royals (Away) 12th March 2nd April